Kaunatas jaunieši dzīvo zaļi!

21.09.2023

Pagastu ziņas

Šo vasaru Kaunatas jauniešu centra “Buras” jaunieši dzīvoja “zaļi”, popularizēja veselīgu un aktīvu dzīvesveidu, aktivitātēs un sarunās veicināja pozitīvo un zaļo domāšanu, apguva jaunas prasmes, iemaņas un interesanti pavadīja savu brīvo laiku. Popularizējot aktīvu un veselīgu dzīves veidu, jaunieši devās pārgājienā „Sašņorē kedas”, kura laikā savāca čiekurus un akmeņus baskāju takai, pagatavoja gardus un veselīgus augļu smūtijus. Pārbaudīt izturību, drosmi, spēku un veiklību jaunieši devās šķēršļu trasē kokos „Rāznas priedes”. Izmantojot dabas materiālus un auduma krāsas, nometnes dalībnieki apgleznoja auduma maisiņus un ieguva savā īpašumā stilizētu, videi draudzīgu un ilgspējīgu maisiņu jauniem ikdienas paradumiem.

Projekta “Padzīvosim zaļi!” īstenošanas laikā tika sarīkotas vairākas interesantas aktivitātes un realizēts ilgtermiņa rezultāts – jauniešu centra pagalmā ierīkota baskāju taka. Kā norāda jauniešu centra "Buras" jaunatnes darbiniece: "Mēs bieži rīkojam aktivitātes, pasākumus, dažādas darbnīcas mūsu jauniešu centra pagalmā, tāpēc baskāju taka būs lielisks papildinājums un aktivitāte jebkurā pasākumā. Baskāju taka ir domāta dažādām vecuma grupām un fiziskajām spējām, ideāli piemērota mierīgai pastaigai, kā arī liek koncentrēties uz savām sajūtām."

Projekta mērķis sasniegts, jo tika veicināts, popularizēts veselīgs dzīvesveids un zaļā domāšana, sekmēta jauniešu interese iesaistīties aktivitātēs, savstarpēji sadarbojoties, apgūtas dzīves prasmes un praktiskas iemaņas, veicinātas uz dažādotas Kaunatas pagasta jauniešu lietderīga brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Jaunatnes iniciatīvu projekts “Padzīvosim zaļi!” tika finansēts un realizēts pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības un sporta pārvaldei un Kaunatas apvienības pārvaldes atbalstam. Paldies projekta dalībniekiem par izrādīto interesi! Kļūstam zaļi kopā!

Foto un teksts: Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, jauniešu centra “Buras” jaunatnes darbiniece

Click to listen highlighted text!