Koncerts “No Jāņiem līdz Pēteriem”

20.06.2024

Kultūra

Piektdien, 28. jūnijā plkst. 19.00 amatierkolektīvu koncerts "No Jāņiem līdz Pēteriem", piedalās Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada kolektīvi.
Kad Līgo un Jāņi būs nosvinēti, vasara lēnām sāks griezties uz otru pusi Lūznavas muiža aicina uz koncertu, lai ieskandinātu Pēterdienu. Agrāk latvieši Pētera dienu svinēja, kā Jāņu dienas atsvēti. Ar Pēterdienu arī beidzas līgošana, tikai aplīgoja ne vairs Jāni, bet gan Pēteri. Pēteri, līdzīgi kā pirms šīs dienas nosvinētie Jāņi, ir jaunu meitu un puišu ieskatīšanās un cerēšanās laiks, kad tiek slēgtas arī derības, kā latvieši dēvēja saderināšanos. Arī Pēterdienas svinībām raksturīga līksmība un dejas.
Lūznavas muižas pagalmā, siltā vasaras vakarā, koncertprogrammā “No Jāņiem līdz Pēteriem” tiks izdziedātas un izdejotas jautras un līgani plūstošas Jāņu un dažādu vasaras noskaņu apvītas tautas dziesmas un tautas dejas, kā arī Ilonas Rupaines un Mārča Lipska jaundarbi jauktajam korim, un kadriļas izdejotas Marta Dreļa tautas melodiju aranžijās.
Koncertā, dzīvās mūzikas izpildījumā, redzēsiet daudzas iemīļotas Dziesmu un deju svētku dejas, dzirdēsiet pirmatskaņojumus un varēsiet dziedāt, dejot līdzi!
Koncertā piedalās: JDK DZIGA, VPDK DZIMTA, kadriļu deju grupa LŪZNOVYS KADRIĻS, MIKC LATGALES MŪZIKAS UN MĀKSLAS VIDUSSKOLAS jauktais koris; mūziķi: Mārcis Lipskis, Marts Dreļs, Kristians Justs, Jurģis Lipskis.

Koncerta norisi atbalsta VKKF mērķprogramma Nemateriālā kultūras mantojuma vērtību attīstība un ilgtspēja 2023

Inga Žirgule, Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja

Click to listen highlighted text!