Konkurss „Mana Latvija” – tiešsaistē

25.11.2021

Izglītība

24. novembrī Rēzeknes novada pašvaldībā sadarbībā ar SIA „Mazais dara” (vadītājs Jānis Bērtiņš) notika erudīcijas spēle „Mana Latvija”. Diemžēl jau otro gadu nevaram tikties klātienē un piedalīties konkursā klātienē, bet tas nekas, spēlē varam piedalīties katrs no savas skolas. Tiešsaistes viktorīnā savu erudīciju rādīja vairāk nekā simts 7.-9. klašu skolēni no Dricānu, Maltas, Kaunatas, Viļānu, Tiskādu, Nautrēnu vidusskolas un Dekšāru, Verēmu, Rēznas, Liepu pamatskolas.

Viktorīnā desmit raundos tika izspēlēti 50 jautājumi par Latvijas dabu, sportu, mūziku, filmām, sociālajiem medijiem, vēsturi, personībām, katram jautājumam tika atvēlētas 30 sekundes, jo ātrāk atbildēsi, jo vairāk punktu iegūsi. Piecos raundos atbildot uz jautājumiem, varēja iegūt bonuspunktus. Atlika rokās paņemt viedtālruni un - aiziet, spēle var sākties!

Dalībniekiem bija jāzina, ka sklandrauša galvenā sastāvdaļa ir burkāni, ka Vēja māte nav eposa „Lāčplēsis” tēls, ka uz sieriņa „Kārums” ir attēlots vārnēns, ka Niagāras ūdenskritums Latvijas 100gadē bija iekrāsots Latvijas karoga krāsās, ka sudraba kamols ir attēlots Rēzeknes novada ģerbonī.

Ar kādiem runājošiem dzīvniekiem bija darīšana Jēkabam un Mimmi? Kāds stilizēts koks ir "Latvijas lepnuma" balva? Kāds sakars Ogrei ir ar Šreku? Kādu dzīvnieku zīmē savā Instagram profilā rēzeknietis Armands? Šie jautājumi un Kristapa Porziņģa iesauka, mūzikas grupa "Carnival Youth", aizsardzības ministrs, Kurzemes hercogiste Gambija dalībniekiem izrādījās diezgan ciets rieksts un ne visi uz tiem varēja atbildēt. 

Rezultātā godpilnajā 3. vietā ar 1027 punktiem ierindojās Amanda Ludborža,  2. vietā ar 1051 punktiem –  Renārs Jurdžs,  savukārt labākā no labākajiem izrādījās Rūta Vonoga, izcīnot 1. vietu ar 1082 punktiem.

Pārfrazējot Sprīdīša teikto: „Ja jums vajag gudru vīru/ sievu, tagad zināt, kur tos meklēt!” Visi trīs godalgoto vietu pārstāvji nāk no Nautrēnu vidusskolas. Apsveicam! Malači! 

 

Interešu izglītības speciāliste Anita Rudziša
Foto: spēles vadītājs Jānis Bērtiņš un Daiga Ceipiniece – Dekšāru pamatskolas direktore

Click to listen highlighted text!