Labklājības ministrija meklē ģimenes, ar kurām lepojas novados

08.03.2016

Sociālais dienests

Arī šogad, godinot Latvijas ģimenes, Labklājības ministrija kopā ar Satiksmes ministriju u.c. iestādēm, organizēs vērienīgu koncertuzvedumu Šlokenbekā. Multimediālajā koncertuzvedumā godināsim septiņas ģimenes no dažādiem Latvijas novadiem. Par tām jau šogad aprīlī vēlamies uzņemt īsfilmu, kas tiks translēta koncerta tiešraidē un pēc tam īpašā raidījumā. Arī pašas ģimenes tiks aicinātas uz Šlokenbeku! Tāpat uz koncertuzvedumu aicināsim pagasta ļaudis, no kura ģimene tiks celtas godā!
Ņemot vērā, ka šī gada koncertuvedumu caurvij trīs stīgas - Ģimene. Upe. Dialekts, lūdzam Jūsu palīdzību - atrodot un uzrunājot Jūsu pagastā/novadā Ģimenes, ar kurām lepojaties!
Mēs lūdzam ieteikt un atsūtīt kontaktus ģimenēm, kuras dzīvo upes krastā, kurās godā tiek turētas tradīcijas, latvju godi, dziesmas, dzimtas mantojums un, iespējams, runā sava novada dialektos.
Piemēram, mēs lūkojamies uz uz ģimenēm, kas dzīvo Ventas krastā un runā kā "ventiņi", uz lībiešiem, kam mājas pie Rojas, Irbes. Latgaļu dzimtām, kam mājas ir pie Zilupes, Asīnas, Maltas Dubnas. Zemgaliešus pie Lielupes, arī dzimtas pie līkloču Gaujas un ģimenes Rīgas pusē, kas ik rītu pamostas ar skatu uz likteņupi Daugavu!
Tā ir fantastiska iespēja ar lepnumu runāt par savu pagastu un tā ļaudīm!
Aicinām Jūs iesūtīt ģimeņu kontaktus uz šo e-pastu iveta.kancena@lm.gov.lv (papildus atbildēsi uz jautājumiem, zvanot pa tālruni 67021615 vai Mob. 29466959).
Pasākums paredzēts 2016. gada 21. maijā (sestdienā) Starptautiskajā ģimenes dienā un Muzeju naktī, Livonijas ordeņa Šlokenbekas muižā. Ap plkst. 21 sāksies vērienīgs Ģimenes dienas noslēguma ceremonijas pasākums ar Latvijas ģimeņu godināšanu, ievijot koncerta programmā skaisto un neparasto Latvijas upju ainavas, kuru krastos aizvijušies daudzu ģimeņu mūži.
Pasākuma centrā būs Ģimenes vai dzimtas dzīve, kas emocionāli pozitīvā gaisotnē asociēsies vienlaikus ar Ģimenes, upju, dialekta un ceļa tematiku. Koncertprogramma ilgs aptuveni 2 stundas! Siltā maija vakarā, pils parkā no malu malām kopā sanāks dzimtas ar kupliem radurakstiem, dižģimenes ar bērniem un audžubērniem, ikviena ģimene Latvijā, kas vēlēsies redzēt, izjust un ar sirdi izdzīvot spilgtu un atšķirīgu ģimeņu stāstus caur novadu - Zemgales, Kurzemes, Vidzemes, Latgales, Rīgas tautas godiem un tradīcijām, dziesmām, teiksmām un dejām!
Par katru no dižģimenēm tiks veidots 5-6 minūšu dokumentāls video stāsts, kas Ģimenes dienas noslēguma ceremonijas pasākumā tiks projicēts uz lielā ekrānā muižas parkā.
Pasākumu galvenie atbalstītāji: Satiksmes ministrija un Labklājības ministrija, Satiksmes ministrijas valsts kapitālsabiedrība "Latvijas Valsts ceļi" (www.lvceli.lv ) un Latvijas ceļu muzejs (www.celumuzejs.lv ).
 
Iveta Kancēna,
LM Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i.
67021615
iveta.kancena@lm.gov.lv
www.lm.gov.lv
Twitter: @Lab_min
Facebook.com/labklajibasministrija
Flickr.com: Labklajibas_ministrija
Youtube.com: labklajibasministrija

Click to listen highlighted text!