Lasīšanas izaicinājums “Sāc dienu ar lasīšanu skolā un pabeidz dienu ar lasīšanu mājās” skolēniem

15.03.2024

Izglītība

Lai veicinātu interesi par lasīšanu martā Rēzeknes novada skolu 1.–3. klašu skolēni tika aicināti piedalīties lasīšanas izaicinājumā “Sāc dienu ar lasīšanu skolā un pabeidz dienu ar lasīšanu mājās”. Skolēni nedēļas garumā katru rītu skolā iesāka ar lasīšanu. Skolēni grāmatu izaicinājumu turpināja arī mājās, lasot priekšā mazajiem brāļiem un māsām, vecākiem un vecvecākiem.

Lasīšanas izaicinājumu pieņēma un aktīvi iesaistījās L.Rancānes Makašānu Amatu vidusskolas 1.–4. klases skolēni ( sk. I. Siliņa), Tiskādu pamatskolas skolēni (sk. I. Ščerbakova), Jaunstrūžānu sākumskolas skolēni (sk. E. Kupruka), Maltas vidusskolas 3.b klases skolēni (sk.V. Ružāne) un Verēmu pamatskolas 1.–3. kl. skolēni ( sk. L. Kalvāne, I. Bauga, E. Meļko). 

Izrādās, ka lasīt ir labi, interesanti un stilīgi, ka grāmata var būt draugs, un lasīšana var būt interesanta, ja to dara kopā. Skolēniem patika iesaistīties izaicinājumā. Viņi prognozēja, cik paspēs izlasīt nedēļas laikā, skaitīja, cik lappuses izdevās izlasīt viesiem kopā klasē, stāstīja viens otram par grāmatām, ko lasīja.  

Lasīšana ir labākais ieradums, jo tas ir ceļš uz mācīšanos.  Lasīšana mums dod iespēju doties aizraujošos piedzīvojumos. Mums jāpalīdz katram mazajam lasītājam atrast viņa mīļāko grāmatu, lai viņš ar prieku dotos lasīšanas ceļojumā! Paldies visiem skolotājiem, kuri atbalstīja šo iniciatīvu, un paldies skolēniem, kuri iesaistījās lasīšanas izaicinājumā!

Rēzeknes novada sākumskolas mācību jomas koordinatore Ineta Bauga
Fotogrāfiju kolāžas veidoja iesaistīto skolu skolotāji.

Click to listen highlighted text!