Latgales pārgājienu diena Rēzeknes novadā

25.07.2023

Vide un tūrisms

Rēzeknes novada tūrisma informācijas centrs sadarbībā ar Latgales tūrisma asociāciju 29. jūlijā aicina doties pārgājienā Rēzeknes novadā  “Ezertakas” posmā “Teirumnīku purva taka – Īdeņa – tūristu mītne “Urdziņas”, maršruta garums apmēram 19 km un to vadīs Rēzeknes novada lauku mājas “Zvejnieki” saimniece Anna Macāne.

 Pārgājiena sākums plkst. 9.30 pie Teirumnīku purva takas (GPS 56.718332, 26.943884), Nagļu pagasts, Rēzeknes novads.

Pārgājiena maršruts https://ieej.lv/ABDKS

Pirms pārgājiena maršruta dalībniekiem ir iespēja atstāt auto maršruta galapunktā  pie tūristu mītnes “Urdziņas” ( GPS 56.760980, 26.978474),  (par to atzīmējot informāciju anketā) no kuras plkst. 9.00 kopējs transports dalībniekus nogādās uz maršruta starta vietu.

Paredzamais starta laiks plkst. 9.30 no Teirumnīku purva takassākuma. Annas Macānes  stāstījums par purvu, ezeriņu, versiju par tā rašanos. Īdeņas pilskalna apmeklējums, kur atpūtas vieta (apmēram 7 km no starta vietas) un kur par maksu varēs nobaudīt Urdziņu saimnieces ceptu plātsmaizi. Tālāk ainavisks ceļš gar Lubāna ezera krastu un Rēzeknes upi. Stāstījums par Lubānu, Lubāna mitrāju un klāniem.

Dalība pārgājienā ir bez maksas. Plānotais ilgums 5-6 stundas. Aicinām ņemt līdzi ūdeni un kaut ko uzkožamu enerģijai! Ģērbieties atbilstoši laikapstākļiem un iešanai dabā! Noslēgumā būs iespēja iegādāties siltas pusdienas.

Kam būs nepieciešamība, pārgājienu varēs pārtraukt no Īdeņas pilskalna vai no tilta pār Rēzeknes upi GPS 56.762874, 26.967573, kas ir apmēram 8 km no Īdeņas pilskalna.

 Dodoties dabā stingri aicinām būt atbildīgiem un ievērot principu - ko atnesi, to aiznes!

 Pārgājiena maršruts ved pa zemes ceļiem,  neliels posms jāiet pa ceļu ar grants segumu. Būtu vēlams arī nodrošināties ar pretodu līdzekli.

Lūdzam neatkāpties no norādītā pārgājiena maršruta, sekot gidam un cienīt apkārtējo cilvēku privātīpašumu teritoriju robežas.

Ja rodas kādi jautājumi vai neskaidrības, rakstiet, atbildot uz šo vēstuli vai zvaniet +371 26337449 (Ligita). 

Ja esi pieteicies, bet kādu iemeslu dēļ tomēr netiec uz šo pārgājienu 29. jūlijā – liels lūgums informēt rīkotāju, atbildot uz šo vēstuli vai, zvanot +371 26337449. Tā dosi iespēju pārgājienā piedalīties kādam citam, kurš to vēlēsies! 

Pasākumā tiks fotografēts, filmēts publicitātes vajadzībām.

Click to listen highlighted text!