Latgales sportisti piedalās Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā

No šā gada 21. līdz 25. oktobrim Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā notika pasaules čempionāts svarbumbu celšanā, kur piedalījās 32 valstu sportisti. Kuplā pulkā tika pārstāvēta Latvijas komanda, kas arī var lepoties ar labiem sasniegumiem.
Profesionālā grupā Līga Latkovska, kura pašlaik dzīvo un trenējas Lielbritānijā, svaru kategorijā 68+ visgrūtākajā sieviešu disciplīnā (divcīņa ar 24 kg) izcīnīja otro vietu. Individuālajās disciplīnās uzreiz aiz goda pjedestāla palika Edgars Getmančuks (Vecumnieki) un Vladislavs Voitehovičs (Jēkabpils). Komandu stafetē grūšanas vingrinājumā Latvijas komandai – Vladislavs Voitehovičs (Jēkabpils), Vasilijs Giņko (Ventspils), Māris Rubulis (Viļāni), Edgars Getmančuks (Vecumnieki) - trešā vieta, bet stafetē garajā ciklā mūsu puiši kļuva par piektie.

Amatieru klasē Ludmila Ivanova (Augšdaugavas novads) ar savu pirmo startu uzreiz izcīnīja pirmo vietu savā svaru kategorijā.

Veterānos savās vecuma grupās un kategorijās daugavpilieši Alfrēds Kokins un Jurijs Kopasovs izcīnīja attiecīgi pirmo un otro vietu. Stafetē Latvijas veterāniem trešā vieta (M. Rubulis, V. Giņko, A. Kokins, J. Kopasovs).

Paralēli norisinājās Pasaules spēles kur pirmo vietu ar 32 kg svarbumbu grūšanā izcīnīja Līga Latkovska un armijas raušanā Māris Rubulis izcīnīja otro vietu.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija pateicas Daugavpils pilsētas, Jēkabpils pilsētas, Ventspils pilsētas, Augšdaugavas novada, Rēzeknes novada un Bauskas novada pašvaldībai par sportistu atbalstu. Un, protams, paldies pašiem sportistiem un viņu treneriem par ieguldīto darbu, par centību un neatlaidību šajā grūtajā laikā.