Latvijā viesosies stīgu oktets “Oberton String Octet” no Austrijas

13.01.2020

Kultūra

Sestdien, 25. janvārī, Lūznavas muižas Sarkanajā zālē ar koncertprogrammu, kurā skanēs Šostakoviča, Gliera un Pjacollas skaņdarbi, viesosies Austrijā bāzētais stīgu oktets “Oberton String Octet”. Tā dibinātājs ir jaunais un talantīgais vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis, kurš ar šo koncertu piepildīs arī savu sapni – atvest ansambli uz dzimto Latviju.
Austrijā bāzētā stīgu okteta dibinātājs ir vijolnieks Jevgēnijs Čepoveckis, kurš dzimis Rīgā 1995. gadā. Pirmo vijoļspēles stundu vijolnieks piedzīvojis jau četru gadu vecumā, bet pamata muzikālo izglītību guvis gan Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā pie Daces Bērzājas, gan Pāvula Jurjāna mūzikas skolā. No 2008. gada vijolnieks studējis Vīnes Konservatorijā un no 2010. gada arī Grācas Mākslas Universitātē pie profesora Borisa Kušnira. Jevgēnijs Čepoveckis ir vairāku Latvijas nacionālo konkursu (2004., 2008. un 2014. gadā) un starptautisku konkursu uzvarētājs, piedalījies daudzās meistarklasēs un uzstājies kā solists un kamermūziķis Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Šveicē, Austrijā un Krievijā. Vijolnieks pērnā gada maijā ieguvis pirmo vietu un balvu par labāko virtuozo spēli Andrea Postacchini konkursā Itālijā, jūnijā nozīmīgajā starptautiskajā Michael Hill vijolnieku konkursā Jaunzēlandē trešo vietu, skatītāju balvu un tiesības divus gadus spēlēt leģendāro Nikolo Amati 1645. gadā darināto vijoli, kas piederējusi 20. gadsimta slavenajam franču vijolniekam Kristiānam Ferā, bet oktobrī pirmo vietu un galveno balvu Ukrainā notiekošajā Oļega Krisa Starptautiskajā vijolnieku konkursā. Čepovecskis mācījies arī kompozīciju pie Pētera Vaska un 2006. gadā guvis pirmo vietu Latvijas Jauno komponistu konkursā. 2014. gadā vijolnieks saņēmis ielūgumu pievienoties Grācas kamermūzikas ansamblim – “Karklina Trio”, kuru dibinājusi latviešu pianiste Maija Kārkliņa, bet 2015. gadā izveidojis arī pats savu ansambli – “Oberton String Octet”, ar kuru kopā šobrīd aktīvi koncertē.
Domājot par janvāra beigās gaidāmo koncertu, vijolnieks saka: “Atvest “Oberton String Octet” uz Latviju jau kādu laiku ir mans sapnis. Prieks, ka nu tas piepildīsies! Lūznavas muižu noskatīju kā lielisku vietu mūzikai un koncertiem, taču vēl īpašāks prieks spēlēt Latgalē un Lūznavā būs, jo manas dzimtas saknes atrodams turpat blakus, Rēzeknes novada Maltā.”
Eiropā plaši muzicējošajā un kritiķu augsti novērtētajā ansamblī “Oberton String Octet”, kas bāzējas Austrijā, apvienojušies spilgti jaunie mūziķi no Austrijas, Ungārijas, Krievijas, Ukrainas, Itālijas, Slovēnijas un Latvijas. Muzicējot kopā, oktets rod prieku no iespējām un izaicinājumiem, ko sniedz būšana vienai no neparastākajām kamermūzikas ansambļu formām pasaulē. Okteta repertuārā, izmantojot visas astoņu stīgu instrumentu iespējas, ir gan īpaši aranžējumi, gan reti atskaņoti darbi un arī pasaules pirmatskaņojumi. Mūziķus vieno kopējs mērķis – sniegt augstas klases koncertus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā, reizē popularizējot ideju par mūzikas spēju vienot. Viens no ansambļa projektiem ir arī “Homeland Melodies”, kurā aranžē, ieraksta un atskaņo populārus un tradicionālus pasaules mūzikas skaņdarbus. Tāpat “Oberton String Octet” svarīgs fokuss ir jauniešu muzikālā izglītība, cenšoties regulāri viesoties dažādās izglītības iestādēs, lai iedrošinātu jauniešus interesēties par klasisko mūziku.
25. janvārī plkst. 15.00 gaidāmā “Oberton String Octet” koncerta pirmajā daļā skanēs Dmitrija Šostakoviča Prelūdija un skerco, op. 11 un Reinholda Gliera Stīgu oktets ra mažorā, op. 5, bet otrajā būs ļaušanās tango burvībai ar Astora Pjacollas pieciem tango stīgu oktetam “Oberton String Octet” aranžējumā. Koncerta biļetes no 8,00 līdz 12,00 eiro, biļetes nopērkamas “Biļešu Paradīze” biļešu tirdzniecības tīklā, kā arī uz vietas Lūznavas muižā. Koncerta norisi atbalsta Rēzeknes novads.
“Oberton String Octet” publicitātes video:
Plašāk par oktetu: https://obertonstringoctet.com/
Plašāka informācija:
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29473700, 29390701
inga.zirgule@rezeknesnovads.lv
http://luznavasmuiza.lv
http://facebook.com/luznavasmuiza
Jevgenijs Cepoveckis_Foto Christian Jungwirth Oberton String Quartet (c) Floris Fortin - web

Click to listen highlighted text!