“Latvijas skolas somas” kultūrvēsturiskā izziņas programma – Feimaņu skolēniem

Feimaņu pamatskolas skolēnu iespēja iepazīt Latviju caur kultūras un mākslas norisēm programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros turpina paplašināties. 2022./2023. mācību gada I. semestrī 1.-9. klašu skolēniem no programmas “Latvijas skolas soma” daudzveidīgajām iespējām tika piedāvāta kultūrvēsturiskā izziņas programma (joma: Arhitektūra) - Lūznavas muižas apmeklējums. 21. septembrī 6.-9. klašu skolēni devās  izglītojošā braucienā uz Lūznavas muižu.

Sākumā skolēni apmeklēja praktisko nodarbību “Bišu vaskadrānas darbnīca”, darbojoties praktiski, izgatavoja savu vairākkārt lietojamu un mazgājamu bišu vaskadrānu. Vēlāk Lūznavas muižā, kas ir unikāla romantiskā jūgendstila arhitektūras pērle, iepazinās ar muižas īpašnieku Kerbedzu dzimtas ieguldījumu vietas attīstībā, aplūkoja ekspozīcijas, kapellu, sikspārņu izstādi u.c. objektus. Skolēniem tika piedāvātas speciāli izstrādātas izdales lapas, kas palīdzēja interaktīvā veidā muižas ēkas un parka teritorijā iepazīties ar muižas dizaina elementiem.

23. septembrī 1.-4. klašu skolēni Lūznavas muižā noskatījās prezentāciju, noklausījās gida stāstījumu par muižas vēsturi un pēc izdalītajām lapām ar fotoattēliem devās meklēt objektus muižas ēkas un parka teritorijā.

Īpašs piedzīvojums visus gaidīja muižas cokolstāvā - ar interaktīvās tāfeles palīdzību iespēja izmēģināt uzbūvēt koka, akmens tiltu un tuneli. Bēniņos varēja apskatīt sikspārņu mītnes vietu, muižas pagrabtelpās mākslas darbus. Skolēniem radās daudz iespaidu par skaisto muižu, senlaicīgo parku, sajūtu taku.

Lūznavas muižā skolēni guva ieskatu par kultūrvēsturisko mantojumu tuvākajā apkārtnē, muižas dizaina elementiem, arhitektūru. Skolēniem šie mācību braucieni ir lieliska dāvana no programmas “Latvijas skolas soma”, kas dod iespēju paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, apskatīt tuvākās apkārtnes kultūrvēsturisko mantojumu.

Paldies Lūznavas muižas darbiniekiem, kas sekmēja izzināšanas procesu un pasākumu izdošanos!                           

 

"Latvijas skolas soma” koordinatore Feimaņu pamatskolā Aina Drikšņa

 

Click to listen highlighted text!