LLKC Rēzeknes birojs 30. martā rīko atvērto durvju dienas

19.03.2021

Lauksaimniecība
Sekmīgas saimniekošanas rezultāts mērāms ne tikai nopelnītajos naudas līdzekļos, kas nodrošina īpašnieka un viņa ģimenes iztiku, bet arī paša īpašnieka gandarījumā par paveikto un savas saimniecības attīstības līmeņa pozitīvā novērtējumā.  Vienmēr aktuāls ir jautājums - vai es spēju saimniekot vēl efektīvāk, vai es gribu un varu attīstīt un pilnveidot savu saimniecību? Lai sniegtu pozitīvas atbildes uz šiem jautājumiem, svarīgas nav tikai ieguldītā fiziskā darba stundas. Svarīgi ir nepārtraukti mācīties un zināt, analizēt un saprast, meklēt risinājumus un noteikt uzdevumus mērķu sasniegšanai. Ko darīt, kā rīkoties, ja māc šaubas, ja pietrūkst pieredzes vai zināšanu. Jāmeklē risinājumi, piebilstot, ka vispirms jābūt izpratnei, vēlmei un gribai to darīt.
 
SIA “Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” Rēzeknes birojs ikdienā risina ļoti daudzus jautājumus, kuri aktuāli lauku cilvēkiem. Jomas ir dažādas, un cilvēki ir dažādi. Gadu gaitā strādāts ar ļoti daudzām saimniecībām. Lai iedziļinātos, izvērtētu, saprastu, nepieciešams laiks un klienta ieinteresētība. Vairāku sarunu laikā abpusēji izkristalizējas virziens, kādā saimniecībai jāstrādā, tiek apzināts un saprasts, kāda palīdzība, kādi pakalpojumi nepieciešami. Pārsvarā tās ir mazās saimniecības, ar ļoti maziem ražošanas un finanšu resursiem. Bieži vien šīs saimniecības ir kā ģimenes papildu ienākumu avots.  Ir pamatots prieks un gandarījums par tiem, kuri ir attīstījušies un nostabilizējušies, pateicoties savam gribasspēkam, neatlaidīgam darbam un patiesai interesei un patikai pret savu darbu.
 
Rēzeknes konsultāciju biroja konsultanti aicina cilvēkus būt atvērtiem, drošiem, spējīgiem izrunāt problēmas. Pieredze rāda, ka reizēm vajag tikai iedrošinājumu, kādu ieteikumu, lai gūtu pārliecību par iecerētā virziena pareizību. Būtiski nepalikt vienam, īpaši šajā “attālinātajā laikā”, kas uzlicis pamatīgu pārbaudījumu sabiedrības izpratnei par lietu kārtību.
 
Tāpēc, ja plānojat uzsākt saimniekošanu, bet jūtat, ka nepieciešams plecs, uz kura atbalstīties,  vai padoms, kurā ieklausīties, ir vērts griezties pēc profesionālas palīdzības interesējošās jomās. LLKC speciālisti var palīdzēt! Tā kā šogad nav iespējams interesentus uzņemt klātienē, Rēzeknes konsultāciju birojs rīko atvērto durvju dienas tiešsaistē. Rēzeknes konsultāciju birojā pasākums norisināsies 30. martā. Pasākuma mērķis ir sniegt individuālas konsultācijas esošajiem mazo saimniecību īpašniekiem, kuri plāno saimniecības attīstību un potenciālajiem mazo saimniecību īpašniekiem.
 
Aicinām ikvienu interesentu pieteikt savu dalību pasākumā telefoniski vai rakstot e-pastā projektu vadītājai Kristiānai Latkovskai, tel.nr. 26588672, e-pasts: kristiana.latkovska@llkc.lv.
 
Mūsu speciālisti ir sasniedzami arī attālināto konsultāciju laikā, un mēs no sirds cenšamies palīdzēt ne tikai atvērto durvju dienās, bet katru dienu!
 
 
 
 
Kristiāna Latkovska
Projektu vadītāja

SIA "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs"
Rēzeknes birojs
Tālr.: +371 26588672
E-pasts: kristiana.latkovska@llkc.lv
Weblapa: www.llkc.lv
Click to listen highlighted text!