Lubāna apkārtnes iedvesmoti glazūrkēksiņi, latgaliešu dzeja un mūzika – uz Mājas kafejnīcu dienas notikumu aicina “Cīlovys” Nagļos

Publicēts: 12.08.2021

Atjaunots: 13.08.2021

Nagļu pagasta ziņas

Sestdien, 14. augustā, no plkst. 13.00 līdz 19.00, aicinot nobaudīt vietējo kulināro piedāvājumu akcijā “Mājas kafejnīcu dienas”, ciemos ielūdz Soldonumu pītura “Cīlovys” jeb Kroiču ģimene no Rēzeknes novada Nagļiem. Līdzās glazūrkēksiņiem “Teirumnīku pūrs”, “Ļuodānu syls”, “Lubuons” un citiem, kam doti Nagļu puses vietvārdu nosaukumi, interesentiem būs iespēja piedalīties radošajās darbnīcās, apskatīt mākslinieces Agras Ritiņas gleznu izstādi, pabūt literāri-muzikālajā pēcpusdienā kopā ar latgaliešu literāri Ilzi Spergu un mūziķi Ingaru Gusānu, kurš pazīstams arī kā Sovvaļnīks, un noklausīties grupas “Muosys” etnomūzikas koncertprogrammu. 

Soldonumu pītura “Cīlovys” ir Kroiču ģimenes ideja par nelielu kafijas un gardumu vietu turpat Latvijas lielākā ezera Lubāna mitrāja teritorijā Rēzeknes novada Nagļos. Piedalīšanās akcijā “Mājas kafejnīcu dienas” ir viens no pirmajiem soļiem idejas īstenošanā. Akcijā “Cīlovys” piedāvās pašceptus glazūrkēksiņus, kuru izgatavošanā tiek pēc iespējas daudz izmantoti vietējie Nagļu apkārtnes produkti. Kēksiņus varēs baudīt uz vietas Nagļos, spirdzinoties ar tēju, kafiju vai mājas limodāni. Sestdienas piedāvājumā būs sešu veidu glazūrkēksiņi, kuru nosaukumos iemūžināti Nagļu apkārtnes vietvārdi – “Teirumnīku pūrs”, “Ļuodānu syls”, “Uorenīšu muokūni”, “Lubuons”, “Lopsukolna cigoreni” i “Lazdavnīku veganī”. 

Gardumu baudīšanas dienu Nagļos papildinās gan iespēja ģimenēm rosīties radošajās darbnīcās, pašiem izgatavojot putnu tematikai veltītus suvenīrus, gan arī varēs apskatīt Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pērnā gada saņēmējas, mākslinieces Agras Ritiņas gleznu pop-up izstādi. Mājas kafejnīcu dienas noslēguma daļā plkst. 17.00 “Cīlovys” saimnieki aicina uz literāri muzikālu pēcpusdienu, kurā būs iespēja dzirdēt latgaliešu literātes Ilzes Spergas dzejoļus no šogad izdot paredzētā dzejas krājuma “Rudiņa bolsi”, kā arī mūziķa Ingara Gusāna, kurš zināms arī kā rokmūziķis Sovvaļnīks, muzikālo priekšnesumu, bet plkst. 18.00 ar akustisku etnomūzikas koncertprogrammu uzstāsies grupa “Muosys”. 

Lai apmeklētu Soldonumu pīturu “Cīlovys” Mājas kafejnīcu dienās, viesi tiek lūgti pirms tam pieteikties, rakstot cilovys.cap@gmail.com vai 26142081 (Indra). Glazūrkēksiņus iespējams pieteikt arī līdzņemšanai. Radošās darbnīcas ģimenēm ir bezmaksas, bet vakara muzikālajos notikumos ieeja par ziedojumiem. Dodoties uz notikumu Nagļos, “Cīlovys” aicina maršrutā iekļaut arī tuvējos apskates objektus – Teirumnīku purva taku, Lubāna ezeru, Nagļu katoļu baznīcu, Īdeņas pilskalnu un citus. “Cīlovys” Nagļos atrodas Nagļu galvenās ielas un Varakļānu-Īdeņas ceļa krustojumā. 

Plašāka informācija par Soldonumu pīturu “Cīlovys” atrodama te: https://www.facebook.com/cilovys.cap

Papildu saziņai: Indra Kroiča 
26142081
cilovys.cap@gmail.com
instagram.com/cilovys.cap
facebook.com/cilovys.cap

Click to listen highlighted text!