Lūznavā aizvadīts piektais senioru klubiņu salidojums

04.09.2023

Pagastu ziņas

2. septembra pēcpusdienā Lūznavas muižas Kulturys škiunī notika piektais Rēzeknes novada senioru klubu salidojums “Saulespuķes”. Pasākumā vienkopus pulcējās deviņi Rēzeknes novada senioru klubiņi – Lūznavas senioru klubiņš “Rudens sonāte,” Lūznavas senioru deju kolektīvs ‘’Lūznava,” Maltas aktīvo sieviešu klubiņš “Maska,” Ozolaines senioru klubiņš ”Uguntiņa,” Bērzgales folkloras kopa, Strūžānu senioru klubiņš, Nagļu senioru klubiņš “Tik un tā,” Viļānu senioru padome un  Verēmu senioru klubiņš “Sidrablapa”.

Ciemiņus uzņēma Lūznavas senioru klubiņš “Rudens sonāte’’, kura vārdā visus sveica tā dalībniece Marija Gudele, pastāstot visiem par klubiņa darbību, kā arī  izteica sirsnīgu pateicību visiem, kas piedalījās salidojumā un sniedza atbalstu pasākuma tapšanā. Klātesošos uzrunāja un sveica arī Rēzeknes novada  Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Daiga Miščenko un Maltas apvienības pārvades vadītājs Edgars Blinovs.

Pasākums aizritēja saulespuķu tematikā, kur katrs senioru klubiņš tika pielīdzināts kādai saulespuķu šķirnei – katra ar savu odziņu, unikalitāti un vienreizību. Katram senioru klubiņam tika uzdots mājasdarbs sagatavot klubiņa prezentāciju. Jāatzīst, ka novadā dzīvo ļoti radoši un talantīgi seniori – klubiņu dalībnieki dziedāja, dejoja, spēlēja skečus, demonstrēja modes skati tērpos, ko darinājuši ar savām rokām, radošos darbiņus.

Senioru klubiņš “Rudens sonāte” ar lielu sirsnību un viesmīlību ciemiņiem cepa pīrāgus, gatavoja cienastus, dāvanas – pašceptu sēklu maizīti, gatavojas pateicības dāvaniņas.  Senioru kluba dāmas ciemiņiem bija sagatavojušas arī izstādi ar dažādiem skaistiem radošajiem darbiņiem, ko pašas veidojušas –  adītas zeķes, cimdus, tamborējumus, dekupētus traukus, rotaslietas, glezniņas. Katrs klubiņam bija iespēja pagatavot arī savu Lūznavas sajūtu tējas maisījumu no augiem, ko savākušas senioru klubiņa dalībnieces.

Muzikālo gaisotni ar brīnišķīgām balsīm radīja Māris un Valērijs Jefremovi, kuru mūzikas ritmos seniori varēja gan izdejoties, gan arī nostaļģiski pakavēties jaunības atmiņās. Ciemiņi piedalījās konkursos, kur saņēma arī balvas – saulespuķu gardumus un sēklas, lai izaudzētu nākamajā gadā saulespuķes, kas pasaulē nes prieku un mieru.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki vienojās, ka nākamais senioru klubu salidojums notiks Strūžānos.

Foto: Vita Gaile, Ina Tuče

Click to listen highlighted text!