Lūznavas muiža pamazām atgūst tās sākotnējo greznumu

Rēzeknes novada Lūznavas pagastā turpinās 20.gadsimta sākumā celtās Lūznavas muižas renovācijas darbi. Kopš būvdarbu sākuma jau paspēts nostiprināt jumta nesošās konstrukcijas, nosiltināt bēniņus un uzlikt jaunu jumta segumu, kā arī cokolstāvā ieklāt betona klona grīdas. Nesen pabeigti arī darbi pie jaunu inženiertīklu – elektrības, apkures, kanalizācijas un ūdensvada – izveides.
Šobrīd Lūznavas muižā norisinās darbi pie lietus kanalizācijas ierīkošanas un izdrupušo fasādes ķieģeļu atjaunošanas, savukārt ēkas iekšpusē notiek sienu apmešanas darbi. Būvuzņēmēja darbnīcās uzsākta arī logu un durvju restaurācija.
Rēzeknes novada pašvaldības būvdarbu vadītājs Jānis Volks pastāstīja, ka senās muižas renovāciju aizkavē augstās kultūrvēsturiskā pieminekļa atjaunošanas prasības, kā arī dažādi neparedzēti darbi, piemēram, atrokot pamatus, atklāta būves plānos neesoša ķieģeļu drenāžas sistēma, kā iekonservēšana prasījusi gan papildus laiku, gan līdzekļus. Darbu izpildi apgrūtina arī problēmas ar darbaspēku, jo inflācijas dēļ esot grūti atrast apakšuzņēmējus, kuri būtu gatavi strādāt par pagājušajā gadā sastādītajiem izcenojumiem.
Lai sekotu līdz darbu gaitai un izrunātu problēmas, ik nedēļu Lūznavā tiekas rekonstrukcijā iesaistītās puses – gan pašvaldības pārstāvji un projekta autori, gan arī celtnieki un būvuzraugs. Pēdējās tikšanās laikā tika meklēti risinājumi pelējuma problēmai uz ēkas ārsienām un iekštelpās, kā arī aktualizēts darbu izpildes grafiks. Lai gan darāmā vēl daudz, būvdarbu veicēji SIA „ Rēzeknes celtniecības ražotne Nr.5” un pilnsabiedrība „ IP Būve” LAD finansēto projektu plāno pabeigt līdz decembrim, lai jau nākamgad greznā jūgendstila pils atdzimtu tās kādreizējā krāšņumā.
Fotogalerija
eiropa

Click to listen highlighted text!