Lūznavas muižā septembrī darbosies digitālās mākslas pārstāvis no Francijas

24.08.2017

EUCIDA

Noslēdzies projekta “European Connections of Digital Arts” – EUCIDA (latviski – “Digitālā māksla aptver Eiropu”) ietvaros rīkotais konkurss par mākslinieku rezidencēm. Desmit dienas, no 18. līdz 29. septembrim, Lūznavas muižā dzīvos un strādās mākslinieks no Francijas Žaks Lopess (Jacques Lopez), kurš darbojas digitālās mākslas jomā.
Franču mākslinieka vadībā ikviens interesents varēs apmeklēt radošās darbnīcas, kā arī pašiem izmēģināt projekta ietvaros paredzētās lāzeriekārtas iespējas mākslas darbu radīšanā. 
Savukārt vēl līdz 30. augustam mākslinieki un kultūras darbinieki, kurus interesē digitālā māksla, var pieteikties konkursā par grantu 500 eiro apjomā, lai dotos mobilitātes vizītēs Īrijā un Francijā. Mobilitātes vizīšu mērķis ir pieredzes apmaiņa digitālās mākslas jomā, sadarbība starp dažādu valstu māksliniekiem, piedalīšanās izstādēs, konferencēs, radošais darbs. Kā atzīmēja projekta koordinatore Inta Rimšāne, protams, šī summa nav liela, bet to var izmantot arī kā papildinājumu kādam citam, ar kultūras/mākslas jomu saistītam, semināram kādā ES valstī. Vairāk informācijas par mobilitātes vizītēm: http://www.eucida.eu/news/mobility-visit-fund-call-out-for-european-digital-artists-and-cultural-workers
EUCIDA ir 3 gadu projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī. Līdz 31. augustam Lūznavas muižā apskatāma starptautiska digitālās mākslas izstāde “TELPA ATBALSĪM”, kurā piedalās seši mākslinieki: Žanna Briāna (Jeanne Briand, Francija), Fabjans Lostiks (Fabien Leaustic, Francija), Ādams Gibnijs (Adam Gibney, Īrija), Helēna Makmahona (Helen McMahon, Īrija), kā arī Rasa Šmite un Paula Vītola no Latvijas.
Vairāk informācijas par projektu: http://www.eucida.eu/
Anna Rancāne 
 

Click to listen highlighted text!