Lūznavas muižā tiks atklāta interaktīvā izstāde “Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām”

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Sestdien, 4. decembrī pulksten 12.00 Lūznavas muižas telpās tiks atklāta interaktīvā izstāde "Kerbedzs: sekojot inženiertehniskajām idejām".

Izstāde izveidota Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas projekta LV-RU-029  “Following ideas” ietvaros.

Pasākuma laikā notiks gan aktivitātes muižas parkā, gan koncerts un interaktīvas nodarbības.

Pasākuma programma pieejama šeit.

Klātienē atklāšanas pasākumu no 12.00-15.00 muižas telpās var apmeklēt viesi, kas veikuši reģistrāciju: https://forms.gle/TKHSDK7MWgXpUXeE9

Tāpat pasākums būs skatāms tiešsaistē Rēzeknes novada pašvaldības Youtube kanālā.

Aktivitātēs parkā var piedalīties, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Interaktīvā izstāde izvietota muižas pagrabstāva trīs telpās.

Slavas zālē var iepazīties ar inženiera Staņislava Kerbedza (1810-1899) sasniegumiem, sekojot viņa profesionālajām gaitām cauri gadu desmitiem mirkļos, kad saņemti apbalvojumi. Tāpat interaktīvajā ekrānā var ceļot pa Eiropas karti un iepazīt Kerbedza inženiertehniskās būves.

Hologrammas telpa ir vieta, kur 360 grādos var redzēt dažādus objektus un tēlus, kas saistīti ar Lūznavu un inženierbūvēm.

Savukārt Klases telpā, gluži kā neparastā fizikas vai vēstures mācību stundā, apmeklētāji var iepazīties gan ar tiltu, tuneļu un dzelzceļa būvēšanas aizsākumiem, gan ar fizikas likumiem, kas ietekmē būvniecību, gan ar grūtībām, ko nācās pārvarēt inženieriem. Klases telpā ikviens interesents ir aicināts pārbaudīt savu atjautību inženiertehniskajās jomās, kā arī prasmes tiltu un citu konstrukciju veidošanā.