Lūznavas muižai rekonstruē jumtu, drīzumā uzsāks arī būvdarbu 2.kārtu

Noslēdzies Rēzeknes novada pašvaldības izsludinātais iepirkums par Lūznavas muižas ēkas rekonstrukcijas 2.kārtas darbiem. Konkursā piedalījās divi pretendenti, un šobrīd iepirkuma komisija izvērtē iesniegtos piedāvājumus, lai noteiktu saimnieciski izdevīgāko. Līgumu ar uzņēmumu plānots noslēgt decembra vidū. 2.kārtas ietvaros notiks muižas ēkas pamatu, fasādes un iekštelpu rekonstrukcija, ūdensvada, kanalizācijas, apkures un ventilācijas sistēmas montāža, kā arī zibens aizsardzības un elektrosistēmas ierīkošanas darbi.
Jāatzīmē, ka šobrīd pilnā sparā rit būvdarbu pirmā kārta - SIA „Rēzeknes celtniecības ražotne Nr. 5” veic Lūznavas muižas jumta rekonstrukciju.  Ēkai ir ļoti sarežģīta konstrukcija, jo tā celta 19.gadsimta beigās/20.gadsimta sākumā jūgendstilā un historisma stilā. Būvnieki atzīst, ka viņu praksē tik sarežģīta jumta konstrukcija ir pirmo reizi, tāpēc arī darbu izpilde nesokas tik raiti, kā bija plānots.
Kopējais projekta finansējums ir 768 tūkstoši latu, no kuriem 568 tūkstoši sedz Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai, un pārējo daļu līdzfinansē Rēzeknes novada pašvaldība. Bez tam pašvaldība par saviem budžeta līdzekļiem rekonstruēs muižai blakus esošo ārējo pagrabu, tādējādi saglabājot abu ēku vienoto apbūves stilu.
eiropa

Click to listen highlighted text!