Mācīs jauniešus aktīvāk iesaistīties demokrātijas nostiprināšanas procesos

28.03.2023

Jauniešiem

Lai mudinātu sabiedrību  aktīvāk iesaistīties demokrātijas nostiprināšanas procesos, izteikt  konstruktīvu viedokli un prast to aizstāvēt, Rēzeknes novada Maltas un Viļānu vidusskola, kā arī Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola uzsāk British Council pārstāvniecības Latvijā atbalstīto projektu “Man nav vienalga”. 

Piecās tiešsaistes nodarbībās dalībnieki tiks aicināti diskutēt par sabiedrībā aktuāliem jautājumiem, kā arī nebaidīties izteikt savu viedokli. Savukārt vasarā projektā iesaistītie jaunieši piedalīsies divu dienu klātienes nodarbībās Rēzeknes novada Maltas vidusskolā, kur mācīsies strādāt ar dažādiem digitālajiem rīkiem sociālajās platformās.

Projekta pirmajā nodarbībā,  29. martā, būs saruna ar Vladislavu Romanovu, sabiedrībā plašu rezonansi radījušās filmas “Daugavpils. Iespēju vai nespēju pilsēta”, autori. Vladislava pastāstīs par motivāciju veidot šādu filmu un kopā ar diskusijas dalībniekiem pārrunās, kāpēc šādi jautājumi par sabiedrību tika akcentēti Daugavpilī un kā tos aktualizēt arī citās Latgales pilsētās. Tāpat Vladislava stāstīs, kā tikt galā ar negatīviem komentāriem un kritiku sociālajos tīklos.

Projekta otrajā nodarbībā, 26. aprīlī,  diskusija par sabiedrības iesaisti turpināsies ar Daugavpils jauniešiem.

Projekta ideja radās, analizējot Saeimas vēlēšanu rezultātus un secinot, ka vēlēšanās milzu ietekme bieži vien ir personām, kas prasmīgi manipulē sociālajos tīklos, savācot vairākus miljonus “”Like” jeb “patīk” apšaubāma satura ziņām, un pat iekļūst Saeimā.  Projekta dalībnieki mācīsies kritiski analizēt sabiedrībā notiekošos procesus un veidot jēgpilnu saturu dažāda veida ziņām.

Pirmajām divām diskusijām tika dots nosaukums “Daugavpils ietago Rēzekni”, simboliski parādot, ka Daugavpilī jaunieši jau kļuvuši aktīvi, un tagad ir kārta citu Latgales pašvaldību jauniešiem - Rēzeknei un novadam.

Tiešssaistes diskusijās aicināti piedalīties visi interesenti.

Pirmā diskusija 29. martā, plkst. 17.00-18.30, tiešsaistes platformā Zoom: https://bit.ly/3lH1DXd

Projektu  “Man nav vienalga” realizē biedrība “Viedokļu līderu skola” ar  British Council pārstāvniecības Latvijā programmas “People to People Cultural Engagement” atbalstu. Vairāk par British Council darbību Latvijā meklē www.britishcouncil.lv

Biedrība "Viedokļu līderu skola”

Click to listen highlighted text!