Mākslinieku rezidencē Rēzeknes novadā – māksliniece no Īrijas

19.09.2019

EUCIDA

Projekta “European Connections of Digital Arts” – EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu) ietvaros rīkotajā mākslinieku rezidencē Lūznavā no 18. līdz 25. septembrim darbojas digitālās mākslas jomas māksliniece no Īrijas Kristīne Makeja (Christine Mackey).
Šoreiz mākslinieces izpētes tēma ir bites, to paradumi un dzīve dabas vidē. Jau pirmajā rezidences dienā Kristīne viesojās pie bitenieka Žaņa Jesko Nagļu pagastā, apskatīja viņa saimniecību "Dzipšļu medus", fotografēja bites, ierakstīja neatkārtojamo bišu sanoņu. Balstoties uz šiem aizraujošajiem pētījumiem, tiks veidotas digitālās mākslas instalācijas.
Mākslinieku rezidences EUCIDA projekta ietvaros notiek jau trešo gadu, iepriekšējos gados Lūznavas muižā darbojās Francijas mākslinieki Stefans Klērs (Stéphane Cloor) un Elīza Aloina (Elise Alloin), Žaks Lopess (Jacques Lopez), kā arī Īrijas māksliniece Sāra Ellena Lunda (Sarah Ellen Lundy).
EUCIDA ir trīs gadu projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī.
Vairāk informācijas par projektu: http://www.eucida.eu/
Vairāk par mākslinieces Chrystine Mackey darbību: http://www.christinemackey.info/
Anna Rancānes teksts un foto
20190918_120913 20190918_12060720190918_123041 20190918_125320

Click to listen highlighted text!