Mākslinieku rezidencēs Lūznavas muižā – digitālās mākslas pārstāvji no Francijas

20.09.2018

EUCIDA

Projekta “European Connections of Digital Arts” – EUCIDA (Digitālā māksla aptver Eiropu) ietvaros rīkotajās mākslinieku rezidencēs Lūznavas muižā no 18. līdz 25. septembrim darbojas Francijas mākslinieki Stefans Klērs (Stéphane Cloor) un Elīza Aloina (Elise Alloin).
Mākslinieku izpētes tēma šoreiz ir vide - no vissīkākajiem vienšūnas organismiem - zilaļģēm līdz atkritumiem, kas degradē mūsu apkārtējo vidi. Izmantojot digitālās tehnoloģijas, mākslinieki ieraksta skaņu, ko izdala visparastākās zilaļģes. Balstoties uz šiem aizraujošajiem pētījumiem, tiks veidotas mākslas instalācijas.
Cianobaktērijām jeb zilaļģēm evolūcijas procesā bija liela nozīme skābekļa atmosfēras radīšanā uz Zemes. Zilaļģes ir fotosintezējošas, sastopamas ar organiskajām vielām bagātos ūdeņos, taču to masveida savairošanās izraisa ūdens “ziedēšanu” un ūdens dzīvnieku bojāeju.
Mākslinieku rezidences EUCIDA projekta ietvaros notiek jau otro gadu, pagājušā gada septembrī Lūznavas muižā darbojās mākslinieks no Francijas Žaks Lopess (Jacques Lopez).
EUCIDA ir trīs gadu projekts, kuru finansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa” un kuru īsteno modernās mākslas centrs Īrijā (Rua Red) un Francijā (Espace Multimédia Gantner) sadarbībā ar Rēzeknes novada pašvaldību. Projekta mērķis ir izveidot sadarbību starp digitālajiem māksliniekiem un kultūras pazinējiem Eiropā, tādā veidā attīstot inovācijas un veicinot digitālās mākslas popularitāti starptautiskā līmenī.
Vairāk informācijas par projektu: http://www.eucida.eu/
Anna Rancāne
Eduards Medvedeva foto

Click to listen highlighted text!