Maltas apvienības pārvaldē aizvadīta Eiropas Sporta nedēļa

No 23. septembra līdz 30. septembrim visā Latvijas teritorijā norisinājās Eiropas Sporta nedēļa 2023, kuras aktivitātēs iesaistījās arī Maltas apvienības pārvaldē dzīvojošie iedzīvotāji.

Eiropas sporta nedēļas pirmā aktivitāte  norisinājās Lūznavā 23. septembrī.

Jau no iepriekšēja vakara seši pieredzējuši makšķernieki sagatavoja savas makšķeres, lai piedalītos  sacensībās “Lielais loms”. Uzvarētāji tika noskaidroti pēc loma svara:

Anatolijs - 1.vieta

Olga - 2 vieta

Jānis - 3 vieta

Pasākuma noslēgumā dalībnieki baudīja svaigu zivju zupu, dalījās atmiņām par citu gadu makšķerēšanas sacensībām. Paldies vietējiem iedzīvotājiem Vilhelmam, Irinai un Ivanam par dalību!

24. septembrī kupls skaits velobraucēju devās Velo-Pārgājienā pa maršrutu Štikāni-Kruķi-Štikāni. Pa ceļam tika apskatīti Silmalas pagasta vēsturiskie objekti – Borisovas vecticībnieku draudzes dievnams, Štikānu vecticībnieku draudzes dievnams un pati interesantākā un aizraujošākā bija tikšanās ar briežiem, briežu audzēšanas vietā z/s "Upmala 2". Velo-Pārgājiena noslēdzošajā posmā Štikānu parkā jaunieši un viņu vecāki dalījās iespaidos, cepa desiņas un uzspēlēja arī futbolu.

Paldies dalībniekiem par piedalīšanos! Paldies velobrauciena organizatoriem Dzintrai Smirnovai un Kristīnai Streļcovai!

Tajā pašā dienā Lūznavā norisinājās ikgadējs Lūznavas nūjošanas kauss “Nūjo un smaidi!”

Sievietes un vīrieši smaidīja, bet nūjoja nopietni:

Astrīda un Rihards – 1.vieta

Ruta un Ivans – 2.vieta

Anna un Konrāds – 3 vieta

Paldies visiem dalībniekiem un palīgiem par jauku pasākumu un garšīgu galdu, ko sportisti baudīja pēc finiša!

25. septembri sākas nūjošanas “maratons”. Pirmās iepazīšanas ar nūjošanas tehniku nodarbības organizēja un novadīja INWA-LTSA nūjošanas instruktore Svetlana Mikanova. Nodarbības dalībniekiem bija iespēja ne tikai iegūst izsmeļošu informāciju par pareizo nūjošanas tehniku, bet arī piedalīties praktiskajā nodarbībā un pilnveidot savu nūjošanas tehniku, saņemt informāciju par ekipējumu, parfizisko īpašību attīstīšanu un treniņu dažādību.

Paldies dalībniecēm no Pušas Lilijai, Annai un Valijai (nodarbība 25. septembrī)!

Paldies dalībniecēm no Kruķiem Ritai, Neļai, Taņai, Ņinai, Oļai, Aļonai, Ļenai, Vaļai un Dzintrai (nodarbība 26. septembrī)!

Paldies dalībniecēm no Maltas Kirai un Antoņinai (nodarbība 27. septembrī)!

Paldies dalībniekiem no Rogovikiem Kristīnei, Nellijai, Valentīnai, Tatjanai, Jeļenai, Nadjai, Ingai, Sergejam un Valerijam (nodarbība 27. septembrī)!

Paldies dalībniecēm no Gorņicas Ērikai, Tatjanai, Sabīnei un Eleonorai (nodarbība 27. septembrī)!

Paldies dalībniecēm no Bekšiem Raisai, Inārai, Eleonorai, Jekaterinai, Jūlijai, Annai T. un Annai K. (nodarbība 28. septembrī)!

Paldies dalībniecēm no Feimāniem Ernai, Olgai, Ļubai, Mārai un Genovefai (nodarbība 29. septembrī)!

Paldies dalībniecēm no Maltas Annai, Ņinai, Silvijai, Kirai, Antoņinai, Dinai un trim Regīnām (nodarbība 29. septembrī)!

Nūjošana ir pa spēkam visiem vecumiem! Tiekamies atkal jau Latvijas veselības un sporta nedēļā 16.-22.oktobrī!

30. septembrī Maltas daudzfunkcionālā zālē norisinājās Eiropas sporta nedēļas #beactive noslēguma pasākums Rēzeknes novadā - MAMANET turnīrs.

Turnīrā piedalījās 9 komandas no Latgales reģiona. Rēzeknes novada komandas  MA-DĀMAS, “Bez-Ē”, “Letijas” un “Prozit”. Rēzeknes komandas:  “Lapsenes” un “Lapsenes-1”. Komandas no Balviem: “Balvu Vilcenes” un “Mazās Vilcenes” un Daugavpilietes – “Daugavpils Lilijas”.

Fināla spraigās cīņās pirmo vietu ieguva “Balvu Vilcenes”, otro vietu – “Letijas” un trešo vietu “Bez-Ē” (Maltas apvienības pārvalde, Lūznavas pagasts).

Visas dienas garumā Maltas apvienības iedzīvotājiem tika organizētas dažādas aktivitātes, kurās varēja piedalīties bērni, jaunieši, ģimenes un seniori:. Tika organizētas galda spēles, jautras stafetes un citi konkursi.

Liels paldies Rēzeknes novada Sporta skolai par ideju sportiski pavadīt Eiropas sporta nedēļu un tās organizēšanu!

Sagatavoja: Maltas apvienības pārvaldes sporta pasākumu organizatore Svetlana Mikanova