Maltas vidusskolā notika Karjeras attīstības atbalsta pasākumi

22.10.2019

Izglītība

Karjeras nedēļas ietvaros no 14. līdz 18.oktobrim Maltas vidusskolā notika Karjeras attīstības atbalsta (KAA) pasākumi. 11. klases skolēniem bija iespēja piedalīties KAA pasākumā “Nākotnes profesijas un mans ceļš”. Šī pasākuma laikā skolēni tika iepazīstināti ar karjeras virzības ceļiem un varēja vairāk uzzināt par savām karjeras iespējām. Dalībnieki varēja analizēt savas spējas un uzzināt, vai (un cik ļoti) būs jāpielāgojas nākotnes profesijām, kuras būs pieprasītas.
Karjeras nodarbībā 12. klasē notika diskusija ar skolēniem par profesijas izvēli, profesiju iepazīšanu un karjeras pasākumu mērķiem- kā skolēns pats var izpētīt sev interesējošās profesijas. 8.c klasē notika diskusija ar skolēniem- vai ir viegli izvēlēties īsto profesiju, un vai to ir jādara pašam. Skolēni izteica domas par to, cik godīgas ir situācijas, kad savu karjeras lēmumu cilvēks nevar pieņemt pats. 7.a klasē notika darbs grupās: skolēniem vajadzēja izveidot konkrētas profesijas pārstāvja “profilu”, norādot, kādas zināšanas un spējas vajadzīgas, diskusijā tika izrunāts, vai stereotipi ietekmē karjeras izvēli. 1.klases skolēni mēģināja atpazīt profesijas pēc attēliem vai asociācijām un zīmēja savu sapņu profesiju. 4.klases skolēni uzzināja, kādās grupās var iedalīt līdzīgas profesijas un zīmēja savu “profesiju māju”.
7. un 8. klašu skolēniem bija iespēja pārbaudīt savas uzmanības spējas un profesiju nosaukumu zināšanas. Skolēniem burtu režģī bija jāatrod diezgan pazīstamas un populāras profesijas, gan tādas, kas viņiem izklausās svešas. Skolēni atzina , ka atrast visas 47 profesijas nemaz nebija viegli, daži strādāja pāros, citi- individuāli, bet kopīgs klases komandas darbs palīdzēja šo režģi “atkost”.
Sākumskolas skolēni varēja iejusties futurologu lomās- piedaloties zīmējumu konkursā-aktivitātē “Nākotnes profesija”. Karjeras nedēļas noslēgumā skolēni prezentēja savus darbiņus, aprakstot uzzīmētās profesijas pārstāvjus un viņu iespējamos darba pienākumus. Skolotāji un skolēni bija patīkami pārsteigti par skolēnu izdomu, viens no interesantākajiem darbiem šķita 1.klases skolēna nākotnes profesija “Krāsu burvis”, kas garlaicīgo, pelēcīgo apkārtni pārvērstu daudz krāsainākā un možākā.
Visas dalībnieku klases tika apbalvotas ar pateicību par piedalīšanos pasākumos (konkursos) “Karjeras nedēļas” ietvaros.
Maruta Šaudiņa, pedagoģe karjeras konsultante
kaa1

Click to listen highlighted text!