Neviens nav pieteicies veikt “Lendžu administratīvās ēkas, t. sk., kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana” projekta būvdarbus

Projekti

Jau minējām, ka 2022. gada  29. jūnijā starp pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika parakstīta vienošanās par projekta “Lendžu administratīvās ēkas, t. sk., kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana” nr.4.2.2.0/21/A/032 īstenošanu. Rēzeknes novada pašvaldībai vēl ir apstiprināti trīs energoefektivitātes paaugstināšanas projekti sekojošiem objektiem – Viļānu Mūzikas un mākslas skolas jaunajai ēkai, Rēznas pamatskolas ēkai un Maltas bērnu un jauniešu centra ēkai.

Lai šos pašvaldībai apstiprinātos energoefektivitātes projektus varētu īstenot, Rēzeknes novada pašvaldība jau otro reizi izsludināja iepirkumu četriem pašvaldības objektiem, tai skaitā objektam - Lendžu administratīvā ēka, t. sk., kultūras nams, ar mērķi noskaidrot būvuzņēmējus, kas veiks plānotos būvdarbus objektos. Šoreiz tika izsludināts atklāts konkurss “Rēzeknes novada pašvaldības ēku energoefektivitātes paaugstināšanas būvdarbi” (Iepirkuma identifikācijas Nr. RNP 2022/19). Diemžēl, jau otro reizi neviens būvnieks nav iesniedzis savu finanšu piedāvājumu un izrādījis interesi veikt “Lendžu administratīvās ēkas, t. sk., kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana”  projektā paredzētos būvdarbus.

Kara darbība Ukrainā, straujais cenu kāpums jeb kāds cits iemesls ir pamats tam, kādēļ būvnieki jau otro reizi neizrāda interesi iesniegt savu finanšu piedāvājumu, kas pašvaldībai rada problēmas ar projekta realizēšanu.

Energoefektivitātes paaugstināšanas projekta Lendžu administratīvajā, t. sk., kultūras nama ēkā kopējais budžets ir 176 601,72 EUR, un tajā paredzēti šādi būvdarbi, saskaņā ar energosertifikātu :

• ārsienu siltināšana, t. sk., cokolstāva ārsienu siltināšana, kā arī logu un durvju ailas,
  • pamatu siltināšana,
  • energopārvaldība un datu monitorings;
  • ventilācijas sistēmas uzlabojumi.

Ceram, ka trešo reizi izsludinātais iepirkums, ko tuvākajā laikā pašvaldība plāno izsludināt, būs veiksmīgs un projektu varēs sekmīgi īstenot noteiktajos termiņos.

Sagatavoja: Projekta vadītāja Inga Zapāne

“Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai”.