Nometnē “VIP’21” izdzīvo Vasaras Iespēju Piepildījumu

18.08.2021

Jauniešiem

Dienas nometnē Vasaras Iespēju Piepildījums jeb VIP'21 20 jaunieši no Rēzeknes novada izdzīvoja to, kas nebija iespējams attālināto mācību laikā. Katra nometnes diena bija veltīta kādai mācību jomai.

Valodu dienā skanēja ne tikai latgaliešu, latviešu, bet arī krievu, angļu un vācu valoda, par to rūpējās Ineta Atpile-Jugane, Terēsija Gruznova, Vivita Ruško-Elste.

Eksperimentēt, meklēt, pētīt, secināt varēja dabaszinātņu dienā skolotājas Kristīnes Kazinieces un Anitas Cercenes uzraudzībā. Radīt gan kopīgus, gan individuālus mākslas darbus palīdzēja Maija Gailuma, Svetlana Patmalniece, Elgars Ludboržs.

Prasmes darboties komandā, precizitāte, veiklība, atjautība tika parādīta veselības un fizisko aktivitāšu dienā, ko vērtēja Jekaterina Marmiļova un Elita Kupruka. Savā pieredzē par moto tehnikas vērtību un tās restaurēšanu dalījās Uģis Igaunis.

Nometnes pēdējā diena bija veltīta izzinošām aktivitātēm, tika apmeklēts Kara tehnikas muzejs Sventē, retro automobiļu ekspozīcija “RetroGaraž-D” un Daugavpils Skrošu rūpnīca. Sevis palutināšanai Kristīne Plešanova vadīja ciparkūku gatavošanas meistarklasi. Jaunieši cepa, gatavoja krēmu, dekorēja katrs savu kūku, kas bija ne tikai garšīga, bet radīja arī svētku sajūtu!

Paldies visiem, kas iesaistījās aktivitāšu plānošanā un vadīšanā! Paldies Rēzeknes novada pašvaldībai un VISC par finansiālo atbalstu, pavārītēm par gardajām ēdienreizēm, Sakstagala pagasta pārvaldei par transportu, bet jauniešiem par aizrautību un aktīvu darbošanos!