Noskaidroti “Jaunatnes gada balva 2023” ieguvēji

Jauniešiem

15. martā norisinājās “Jaunatnes gada balva 2023” pasākums, kura mērķis ir izcelt un godināt Rēzeknes novada jaunatnes darbiniekus, jauniešus un iestādes, kas atbalsta jauniešu iniciatīvas.

Konkursu Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvalde organizē kopš 2017. gada. Konkursā šogad tika pieteikti 49 nominanti deviņās nominācijās.

Balvas tika pasniegtas sekojošās nominācijās:

Gada skolēns – Kristiāns Zaķēns (Viļāni)
Kristiāns aktīvi piedalās Rēzeknes novada rīkotajās olimpiādēs – matemātikā, angļu valodā, politikas un tiesību olimpiādēs, kur viņš ieguvis godalgotas vietas, tostarp pirmo vietu politikas un tiesību jomā savā novadā. Augstus panākumus guvis dažādākos konkursos, kā, piemēram, “Ar sirdi Rēzeknes novadā”, esot Viļānu vidusskolas komandas sastāvā. Kristiāns aktīvi darbojas skolas pašpārvaldē, kur viņš vadīja un īstenoja vairākus skolas pasākumus. Kristiāns ir jaunizveidotās Rēzeknes novada jauniešu domes priekšsēdētājs.

Gada brīvprātīgais – Valērija Kurilina (Gaigalava)
Valērija Kurilina aktīvi iesaistās neformālajos pasākumos jauniešu centrā “Enjoy”, brīvprātīgi izrāda interesi par organizēšanu un piedalīšanos. 2023. gadā piedalījās iniciatīvu projekta Jaunatnes padomes īstenotā un British Council pārstāvniecības Latvijā finansētā projekta “Jaunieši Jauniešiem” (“Youth for Youth”) īstenošanā. Bija viena no grupas dalībniecēm un brīvprātīgi iesaistījās iniciatīvas “Piedzīvojums ar lēmumu pieņēmējiem” īstenošanā.

Gada mākslinieks – Laura Doropoļska (Lendži)

Laura 2023. gadā bija aktīva Lendžu pagasta kultūras nama sieviešu vokālā ansambļa “Rūžeņa” dalībniece un deju kolektīva “Ūdzeņa” dejotāja. Pārstāvot abus kolektīvus, viņa piedalījās gandrīz visos vietējos pasākumos, piemēram, Lieldienu koncertā, ielīgošanā u.c. Laura ne vien pati ir patiesi talantīga un apņēmīga, bet spēj aizraut arī citus, motivējot uzdrīkstēties un mēģināt darīt to, kas patiesi patīk un šķiet interesants.

Gada Jaunatnes darbinieks – Sarmīte Broliša (Jauniešu centrs “Horizonts”, Čornaja)
Sarmītes vadītajā jauniešu centrā (JC) vienmēr jūties gaidīts un mājīgā atmosfēra liek atplaukt. Sarmīte rūpējas ne tikai par pasākumu plānu, bet, katru dienu atverot JC, gaida jauniešus, ar tiem strādā veltot savu laiku, tiem dodot savas zināšanas un enerģiju. Sarmīte aktīvi veido pasākumus, kuros var piedalīties ne tikai jaunieši, bērni, bet arī Čornajas iedzīvotāji. Pasākumi ir veidoti tā, lai sniegtu izklaidi, izglītotu un dotu jauniešiem plašāku redzējumu par lietām.

Jaunatnei draudzīgākais pagasts/pilsēta – Kaunatas pagasts
Kaunatas jauniešu centrā “Buras”, Kaunatas bibliotēkā, Kaunatas vidusskolā, Tautas namā notiek daudz un dažādu interesantu pasākumu skolēniem un jauniešiem. Kaunatas apvienības pārvalde vienmēr atbalsta jauniešus, nāk pretī, uzklausa un palīdz realizēt idejas! Jaunieši piedalās pasākumos gan kā dalībnieki, apmeklētāji, gan kā organizētāji un brīvprātīgie. Jaunieši piedalās un raksta dažādus projektus, veiksmīgi darbojas Kaunatas vidusskolas domē, piedalās sporta sacensībās, skrējienos, sporta dienās, maratonos, novada konkursos, vietējos pagasta pasākumos un novada pasākumos, organizē paši darbnīcas un piedalās citās darbnīcās, piedalās sadančos, sadziedājumos, mūzikas konkursos un uzstājas gan pagasta pasākumos, gan pasākumos novadā.

Gada jauniešu pasākums – Eiropas Solidaritātes korpusa projekts “Move to Improve vol.2” (Dricānu pagasts)
Projekta “Move to Improve vol.2” mērķis – veicināt lauku reģiona jauniešu un jauniešu no Ukrainas sociālo iekļaušanos sabiedriskajās aktivitātēs, nodrošinot sociālo un dzīves prasmju apguvi, veicinot zināšanas klimata pārmaiņās, attīstot digitālās prasmes. Tādejādi ar projekta palīdzību mērķa grupa, kas ir lauku reģiona jaunieši un bērni un jaunieši no Ukrainas, apzinātājās savu piederību vietējai kopienai, uzzināja par ES iespējām, kuras iespējams izmantot nākotnē, attīstīja savas prasmes, veidoja jaunus kontaktus, paplašināja redzesloku un izstrādāja savas idejas par tēmu, kā vietējā sabiedrībā izglītot iedzīvotājus par klimata pārmaiņām un Eiropas zaļo kursu.

Gada jaunietis/te – Ksenija Jakušonoka (Viļānu pilsēta)
Ksenija ir Viļānu vidusskolas 11. klases skolniece. Ir aktīva, sabiedriska, mērķtiecīga un atbildīga. Skolā viņa ir pašpārvaldes prezidente, aktīvi darbojas vairākos skolas īstenotajos projektos. Vada un organizē pasākumus. Informē par skolas aktualitātēm sociālajos medijos. Viņa daudziem jauniešiem ir paraugs un autoritāte. Viens no Ksenijas talantiem ir fotografēšana, video rullīšu veidošana, kas palīdz sociālajos medijos paust un atspoguļot informāciju. Viņas veidotos rullīšus varam redzēt gan Viļānu vidusskolas, gan arī “Rēzeknis nūvoda” jaunatne sociālo tīklu lapās u.c.

Gada aktīvākais pagasts/pilsēta:
1. vieta Strūžānu pagasts;
2. vieta Viļānu pilsēta;
3. vieta Kaunatas pagasts.

Strūžānu pagastā kopš 2022. gada rudens tiek veikts darbs ar jaunatni, nodrošinātas aktivitātes un brīvā laika pavadīšanas iespējas jauniešiem, sniegtas iespējas jauniešiem līdzdarboties starptautisku pasākumu un projektu īstenošanā, kā arī iespēja saņemt konsultācijas par viņiem aktuālajām tēmām. Strūžānu jaunieši kopā ar jaunatnes darbinieci 2023. gadā ir īstenojuši divus Eiropas Solidaritātes korpusa projektus: “Move to Improve vol.2”, kura ietvaros tika organizētas dažādas aktivitātes un ierakstīti 3 jauniešu veidoti podkāsti, “Kopīgs piedzīvojums”, kur jaunieši organizēja dažādas aktivitātes Rēzeknes novada sociālās aprūpes centros Pilcenē, Strūžānos un Maltā laika posmā no 2023. gada septembra līdz 2024. gada janvārim. Jaunatnes gada balvas organizatori pateicas apbalvošanas ceremonijas brīvprātīgajiem jauniešiem, kolēģiem, apvienību pārvaldēm, jauniešu centriem, jaunatnes darbiniekiem, kuri palīdzēja īstenot konkursa un apbalvošanas ceremonijas norisi.

Sagatavoja Aivars Mežatučs, Rēzeknes novada pašvaldības jaunatnes lietu speciālists
Foto Ksenija Jakušonoka