Noskaidroti pašvaldības organizētā uzņēmējdarbības projektu konkursa rezultāti

Uzņēmējdarbība

Šogad Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta projektu konkursā saņemts rekordliels pieteikumu skaits - tika iesniegta 41 biznesa ideja ar kopējo pieprasīto finansējumu 167 742,35 EUR apmērā. Teritoriālais pieteikto projektu pārklājums aptver 18 Rēzeknes novada pagastus. Vislielākais pieprasījums pašvaldības finansējumam šoreiz bija tieši tūrisma jomā, kur tika iesniegti 14 projekti, viens no tiem arī sociālais uzņēmums.

Priecē iesniegto projektu kvalitāte un radošums, tāpēc vērtēšanas komisijai nebija viegli izvēlēties pašus inovatīvākos un ilgtspējīgākos. Rūpīgi izanalizējot un izvērtējot katru projektu, tika atbalstīti 15 projekti par kopējo finansējumu 60 000 EUR apmērā. Jāatzīmē, ka, salīdzinot ar projektu konkursa aizsākumu, kopējā piešķirtā finansējuma apjomu pašvaldībai izdevies palielināt vairāk nekā divas reizes - no 25 000 EUR līdz 60 000 EUR šogad.

Pašvaldības finansējumu saņēma esošie un topošie uzņēmēji tādās jomās kā tūrisms, ražošana, tekstilmateriālu apdare, būvniecība, kokapstrāde un citās. Atbalstīti projekti 10 pagastos: četri Kaunatas pagastā, pa diviem projektiem Nagļu un Vērēmu pagastā, savukārt ar vienu pieteikumi atbalstīti uzņēmēji Ilzeskalna, Bērzgales, Ozolmuižas, Griškānu, Lendžu, Lūznavas un Pušas pagastā.

Šajā grantu konkursā papildu punktus saņēma sociālie uzņēmēji, jo Rēzkenes novada pašvaldība jau otro gadu īsteno aktivitātes sociālās uzņēmējdarbības attīstībai un atbalstam Rēzeknes novadā. Arī turpmāk pašvaldība strādās pie labvēlīgāku apstākļu radīšanas sociālajiem uzņēmumiem, saprotot to lielu pienesumu ne tikai uzņēmējdarbības vides, bet arī sabiedrībai svarīgu sociālo mērķu risināšanā.

Projektus vērtēja neatkarīga un augsti kvalificēta žūrijas komisija, kā sastāvā bija zinoši un pieredzējuši eksperti no vairākām ar uzņēmējdarbības jomu saistītām iestādēm: Rēzeknes Biznesa inkubatora, Attīstības finanšu institūcijas ‘Altum’, Rēzeknes rajona kopienu partnerības, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas un Rēzeknes novada pašvaldības.

Rēzeknes novada pašvaldības atbalstītie projekti:

• 10-IL08/2021 “Diedzētu griķu uzkodu ražošana Rēzeknes novadā”
  • 41-KA10/2021 “Post Covid atkopšanās pasākumi Rēzeknes novada biškopības nozarē”
  • 09-NA15/2021 “Saldumu pietura Cīlovys”
  • 29-KA10/2021 “Ēdināšanas pakalpojuma uzlabošana Rāznas ezera apkaimē”
  • 26-NA15/2021 “Dzimtas vīna darītavas attīstība”
  • 40-LU12/2021 “SIA 'DKRobotics' metālapstrādes pakalpojumu klāsta paplašināšana”
  • 28-KA10/2021 “Vietējās produkcijas pieejamībai nepieciešamie ilgtspējas pasākumi Rēzeknes novadā”
  • 20-OZ18/2021 “Treniņa šķēršļu komplekta iegāde jāšanas sporta nozares attīstībai saimniecībā”
  • 37-GR07/2021 “Ražošanas iekārtu iegāde”
  • 15-BE02/2021 “Aqua Bērzgale”
  • 08-KA10/2021 “Jaunu tūrisma pakalpojumu izveide un pielāgošana ģimenēm ar bērniem viesu namā Rāznas stāvkrasti”