Noslēdzies karjeras atbalsta pasākums “Ēnu dienas sporta jomā”

16.04.2024

Sports

Rēzeknes novada Sporta skola no 5. līdz 12. aprīlim organizēja Karjeras atbalsta pasākumu “Ēnu dienas sporta jomā”. Pasākumu cikls notika Maltā, Adamovā, Dricānos un Viļānos.

Kopumā pieteicās 32 bērni un jaunieši, kuri izvēlējās ēnot sporta skolotāja, sporta trenera, fizioterapeita un sporta organizatora profesijas. Pasākuma laikā ēnotāji iepazinās ar sporta profesijas darba vidi, ikdienas pienākumiem un tika informēti par sporta izglītības iespējām Latvijā.

3-4 stundu garumā sporta profesiju pārstāvji stāstīja un rādīja darba aizkulises. Skolēni uzzināja, ka  sporta trenera darba apstākļi atkarīgi no sporta veida. Sporta skolotāja darbs notiek gan telpās, gan ārā. Sporta organizatora darbs var notikt arī vakaros, brīvdienās un svētku dienās. Savukārt fizioterapeita profesijā strādājošais ir ārstniecības persona, kurš izvērtē cilvēka fizisko un funkcionālo stāvokli, analizē tā ietekmi uz cilvēka ikdienas aktivitātēm.

Bērniem un jauniešiem bija iespēja redzēt, jautāt, piedalīties un arī pašiem organizēt! Ļoti ceram, ka jaunieši atklās sev jaunas sporta profesionālās iespējas turpmākai izglītībai!

Paldies profesijas pārstāvjiem – sporta skolotājai Inesei Bolšijai, sporta treneriem – Jelenai Tarasovai, Aleksandram Borodulinam, Andrim Putrānam, Oskaram Krukovskim, fizioterapeitam Aivaram Kaupužam un sporta organizatoram Svetlanai Mikanovai un visiem, šajā pasākuma organizēšanā iesaistītajiem!

Sagatavoja pasākuma koordinatore Arnita Poiša

Click to listen highlighted text!