Noslēdzies rudens pārgājienu cikls “Rēzeknes novada DEBESPUSES”. Vai būs arī ziemas pārgājieni?

24.11.2023

Kultūra

Rēzeknes novada iepazīšana pa maz zināmiem ceļiem, no apslēptiem pilskalniem, pāri gleznainiem ezeriem, caur vēstures faktiem un kopā ar raibu kompāniju - tā var raksturot nupat noslēgto rudens pārgājienu ciklu “Rēzeknes novada DEBESPUSES”.

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde kopā ar ģeogrāfu Ivaru Matisovu 3 pārgājienu laikā no septembra līdz novembrim, ar īpaši sastādītiem maršrutiem aicināja iepazīt Rēzeknes novada kultūrvēstures un dabas objektus, kas parasti paliek ārpus ierastajiem skatupunktiem, tācu rada unikālu pieredzi un baudījumu.

Pirmais pārgājiens Rietumu virzienā veda caur Sakstagala, Ozolmuižas pagastiem un iekļāva tādus apskates punktus kā F.Trasuna muzejs “Kolnasāta”, Skromeliški, kas tiek uzskatīts par vienu no Latgales ģeogrāfiskajiem centriem, Ozolmuižas parks un muižas paliekas, Spriņģu pilskalns.

Otrais pārgājiens Dienvidu virzienā vijās cauri Griškānu, Ozolaines un Ozolmuižas pagastiem, izzinot Romeru dzimtas parku, apskatot 5 ezerus un neskaitāmus ceļus un celiņus, no kuriem katrs ir īpašs ar savu ainavu.

Trešais pārgājiens Ziemeļu virzienā iepazīstināja ar Vērēmu un Ilzeskalna pagastiem, tajos esošajiem dižakmeņiem, Loboržu muižu, muižas parku.

Lai arī noieto kilometru skaits ik reizi tuvojās vai pārsniedza 30km robežu, tos pieveica gan jaunākie pārgājiena dalībnieki 6 un 9 gadu vecumā, gan seniori pensijas vecumā.

Pārgājienu dalībnieki pievienojās uz kādu no pārgājieniem, lai izzinātu tieši savu dzimto pagastu, vai pievienojās visiem 3 rudens cikla pārgājieniem. Ziemeļu virzienu izpētīja jau 31 dalībnieks, apliecinot, ka šo pārgājienu popularitāte tikai pieaug.

Anita, kas apmeklēja divus no pārgājieniem secina: “Arī šo svētdien, raiti soļojot Debesspušu pārgājienā pa Rēzeknes ziemeļu robežu, tvērām rudens rūgtendzidro elpu. Pievilcīgu skatu bagāts bija ceļa posms virzienā uz Sarkaņkalnu Adamovas ezera krastā, arī ceļš pagriezienā no Kārsavas šosejas uz Rogovku. Redzams, ka zemīte, kas atradusi īstos saimniekus, priecē pašus un ceļiniekus!”

Un patiesi - izzinoši pārgājieni ceļiniekus turpinās priecēt arī ziemā un nākamajā gadā. Jau decembrī tiks uzsākts ziemas pārgājienu cikls, kas sastāvēs no 3 pārgājieniem pa sniegotiem ceļiem, mežiem un kalniem:

  • 10. decembris - Austrumu virziens (Lendžu pagasts);
  • 7. janvāris - Dienvidaustrumu virziens (Kaunatas pagasts);
  • 4. februāris - Ziemeļu virziens (Ilzeskalna pagasts).

Informācijai par pārgājieniem aicinām sekot līdzi Rēzeknes novada mājaslapā vai, pievienojoties kopējai Whatsapp grupai, izmantojot saiti ieej.lv/debespuses.

Jaunatklāsim Rēzeknes novadu!

Click to listen highlighted text!