Noteikti uzvarētāji konkursā „Rēzeknes novada uzņēmums”

Jau trešo gadu Rēzeknes novada pašvaldība rīko konkursu „Rēzeknes novada uzņēmums”. Lai noteiktu labākos un veiksmīgākos darba darītājus, 2014. gada rudenī vērtēšanas komisija apmeklēja 29 konkursam izvirzītos pretendents to saimnieciskās darbības veikšanas vietās Rēzeknes novada teritorijā. Komisija izvērtēja gan uzņēmumā ražotā produkta vai piedāvātā pakalpojuma kvalitāti un daudzveidību, gan investīciju piesaisti, gan teritorijas sakoptību, jaunu darbavietu radīšanu un citus kritērijus.

Uzņēmējus vērtēja Rēzeknes novada pašvaldības Teritorijas attīstības, plānošanas, tautsaimniecības, vides un infrastruktūras jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs Kaspars Melnis, Attīstības plānošanas nodaļas projektu vadītāja Inga Zapāne, Uzņēmēju konsultatīvās padomes pārstāve un Rēzeknes pilsētas, Rēzeknes un Viļānu novada tūrisma informācijas centra vadītāja Ligita Harčevska, Rēzeknes Augstskolas pārstāve Iveta Mietule, Rēzeknes novada domes deputāts Aivars Buharins un Rikavas pagasta pārvaldes vadītājs Andrejs Tārauds.

8. janvārī komisija sanāca kopā, lai izvērtētu katra pretendenta atbilstību, apkopotu piešķirtos punktus un noteiktu uzvarētājus septiņās nominācijās, tostarp „Gada jaunais uzņēmums”, „Gada amatnieks”, „Kultūras mecenāts” un citās. Kā atzina vērtēšanas komisijas pārstāvji, visgrūtāk bijis izvērtēt nomināciju „Gada uzņēmums” gan tāpēc, ka tajā bija pieteikts visvairāk – desmit – pretendentu, gan arī tāpēc, ka uzņēmumi esot bijuši ļoti dažādi: „Ir grūti salīdzināt nelielu zemnieku saimniecību, kurā īpašnieks kopā ar ģimeni vai vēl dažiem strādniekiem diendienā atdod visus spēkus, lai saimniecība izdzīvotu, vai lielus, miljoniem vērtus uzņēmumus, kuros tiek ieguldīts arī ārzemju kapitāls. Lai gan, apmeklējot uzņēmumus, varēja just, ka gan lielie, gan mazie uzņēmēji darbā iegulda sirdi un dvēseli, tomēr apgrozījumu un apjomus nevar salīdzināt,” pastāstīja vērtēšanas komisijas pārstāve Ligita Harčevska. Arī komisijas priekšsēdētājs Kaspars Melnis atzina, ka nebija vienkārši izvērtēt visus pretendentus, tomēr šāds konkurss esot vajadzīgs, jo atklāj un popularizē vietējos uzņēmējus. „Cilvēkiem ir patīkami, ka par viņiem interesējas un viņu darbu novērtē – tas palīdz strādāt un uzmundrina attīstīt saimniecību,” uzsvēra K. Melnis.

Lai gan rezultāti jau zināmi, tos plānots atklāt tikai Jāzepa dienā, 19. martā, kad Latgales vēstniecībā „GORS” notiks svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija. Jau tagad zināms, ka savu dalību pasākumā apstiprinājuši vairāki Latvijas Republikas ministri, savukārt ar koncertu svinīgajā ceremonijā uzņēmējus sveiks dziedātāja Marija Naumova.