Notiks veselīga uztura gatavošanas meistarklase tiešsaistē

20.10.2021

Projekti

Veselīgs un sabalansēts uzturs nav diēta – tas ir dzīvesveids!

Veselīgs uzturs nozīmē ēst dažādus pārtikas produktus, kas nodrošina cilvēkam nepieciešamās uzturvielas, nepārsniedzot ieteicamo ikdienas kaloriju daudzumu, to samērojot ar savām fiziskajām aktivitātēm. Veselīgam uzturam nav jābūt pārāk sarežģītam, tomēr tam ir jāsatur visas organismam nepieciešamās uzturvielas – olbaltumvielas, ogļhidrāti, tauki, vitamīni un minerālvielas. To visu var iegūt lietojot uzturā produktus no visām 5 produktu grupām – augļi, dārzeņi, graudaugi, olbaltumvielām bagāti produkti un piena produkti.

Rēzeknes novada iedzīvotājiem projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā” ietvaros tiek piedāvāta iespēja piedalīties veselīga uztura meistarklasēs tiešsaistē kopā ar “Onplate” sertificētu uztura speciālisti Viānu Kulšu.

Meistarklasē uztura speciāliste ēdiena pagatavošanas procesa laikā, stāstījuma formā sniegs ieskatu par veselīga uztura principiem, pagatavošanu, ēdiena kvalitāti, garšu dažādību un interaktīvu diskusiju veidā tiks sniegtas jaunas zināšanas katram meistarklases dalībniekam. Kopā ar pieaugušajiem piedalīties aicināti arī citi ģimenes locekļi.

27. oktobrī no plkst. 17.30 līdz 20.30 uz veselīga uztura gatavošanas meistarklasi tiešsaistē tiek aicināti Maltas pagastu apvienības iedzīvotāji. Reģistrācijas anketa: ŠEIT.

28. oktobrī no plkst. 17.00 līdz 20.00 uz veselīga uztura gatavošanas meistarklasi tiešsaistē tiek aicināti Nautrēnu pagastu apvienības iedzīvotāji. Reģistrācijas anketa: ŠEIT.

Katram pasākuma dalībniekam tiks sagatavota kastīte ar nepieciešamajiem produktiem recepšu sagatavošanai (1 porcijai, taču vairākiem ēdieniem). Kastītes tiks nogādātas uz apvienībām, kur dalībnieki tās varēs paņemt vai pēc nepieciešamības tās tiks piegādātas, iepriekš saskaņojot to ar projekta koordinatoriem, Maltas pag. apvienībā – Aivaru Mežatuču (+37122013477) un Nautrēnu pag. apvienībā ar Kristīni Rimšu (+37126466734).

Vietu skaits dalībai meistarklasē ir ierobežots tikai produktu kastīšu ziņā. Katrā meistarklasē tās ir paredzētas 20 dalībniekiem, taču, ja dalībnieks vēlēsies piedalīties aktivitātē, bet viņam nepietiks kāda no 20 kastītēm, tad tam tiks nosūtīts produktu saraksts un pieslēgšanās saite, kas sniegs iespēju sagatavoties individuāli un, pieslēdzoties saitei, arī piedalīties pasākumā!

Pasākums “Veselīgā uztura gatavošanas meistarklases pieaugušajiem” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr. 9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).


Baiba Uzulnīka,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja

Click to listen highlighted text!