Notikušas neformālās apmācības jauniešiem “REāls piedzīvojums”

01.08.2022

Jauniešiem

Jūlija sākumā Kaunatas jauniešu centrā „Buras” tika īstenots neformālo apmācību projekts jauniešiem „REāls piedzīvojums”. Apmācību laikā jaunieši guva jaunas zināšanas, pilnveidoja sevi, ieguva informāciju par militāro dienestu, apguva militārās pamatiemaņas, uzzināja, kā iestāties profesionālajā dienestā, attīstīja fizisko spēju, interesanti, aizraujoši un noderīgi pavadīja savu brīvo laiku. Varbūt nākotnē jaunieši pievienosies militārā dienesta darbinieku pulkam un gūs iespēju brīvprātīgi kalpot savai valstij, rūpējoties par tās drošību un aizsardzību.

Pirmajā apmācību dienā notika iepazīšanās un „ledus laušanas” aktivitātes, komandas saliedēšanas spēles, komandas nosaukuma un karoga izstrāde jauniešu centra pagalmā. Dienas gaitā piedalījāmies „Bezpilota gaisa kuģa pilotēšanas darbnīcā”, kur ieguvām vispārējo ieskatu darbā ar dronu, iepazināmies ar foto un video funkcijām, apskatījām Kaunatu no putna lidojuma, guvām jaunu pieredzi un pilnveidojām savas digitālās kompetences. Vakara noslēgumā notika karoga pacelšana.

Otrā dienā izmēģinājām peintbola spēli, kas ir militārās cīņas imitācijas veids ar savu misiju un uzdevumu daudzveidību. Spēlē jaunieši saņēma īstu

adrenalīna devu un izjuta sacensību garu. Šajā dienā devāmies ekskursijā uz Valsts robežsardzes koledžu, kur apmeklējām muzeju, šautuvi, vērojām kinologu un dienesta suņu paraugdemonstrējumus, noskatījāmies video, guvām pirmo militāro iespaidu un ieskatu robežsarga profesijā. Dienas noslēgumā pārvarējām orientēšanas trasi „Labirints” uz atmiņas trenēšanu, uzmanību un ātrumu.

Trešajā dienā jauniešu centra pagalmā sarīkojām „Šautriņu turnīru” un noskaidrojām labāko šautriņu metēju. Pēcpusdienā devāmies ekskursijā uz Kroma kolnu, kur apskatījām seno karavīru ekipējumu, ieročus, iepazināmies ar cīņas mākslu un sadzīvi. Jaunieši guva priekšstatu par tā laika seno latgaļu vērtībām, laiku un telpu.

Ceturtajā dienā mācījāmies siet mezglus, apguvām pirmās palīdzības pamatus, izgatavojām nestuves cietušā transportēšanai, organizējām pikniku jauniešu centra pagalmā un noskatījāmies filmu dabā.

Projekta mērķis sasniegts, jo jaunieši iepazīstināti ar militārās disciplīnas pamatiem, militārā dienesta darbinieku ikdienu, pienākumiem un atbildību, tika veicināta jauniešu personīgā izaugsme, attīstīta izturība, veicināta patriotisma jūtu un pilsoniskās apziņas veidošana, gūtas jaunas zināšanas, iemaņas un emocijas.

Neformālās apmācības jauniešiem „REāls piedzīvojums” tika finansētas un realizētas, pateicoties Rēzeknes novada Izglītības pārvaldei un Kaunatas pagasta pārvaldes atbalstam.

Katrs projekta dalībnieks saņēma piemiņas dāvaniņu – magnētu ar jauniešu centra logo. Paldies jauniešiem par aktīvu līdzdalību!

Teksts un foto

Tamāra Kablanova, projekta koordinatore, Jauniešu centra „Buras” vadītāja