Operatīvi likvidēts elektroinstalācijas ugunsgrēks Pilcenes pansionātā

Publicēts: 19.07.2021

Atjaunots: 27.07.2021

Sociālais dienests un veselības aprūpe

Ceturtdien, 15. jūlijā, īsi pēc pulksten 15.00 ugunsdzēsēji steidzās uz Dricānu pagastu, kur Rēzeknes novada Sociālās aprūpes centra Pilcenes filiālē bija izcēlies sadūmojums – divstāvu ēkas bēniņos aizdegās ventilācijas iekārtas elektroinstalācijas vadi. Pateicoties darbinieku un ugunsdzēsēju operatīvajai rīcībai, uguns ar atklātu liesmu nepaspēja izcelties, un kopējā gruzdējusī platība pēc VUGD aprēķiniem bija nepilns kvadrātmetrs.

Vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās darbinieki no ēkas evakuēja visus 26 pansionāta iemītniekus. Kā pastāstīja Rēzeknes novada sociālās aprūpes centra vadītāja Natālija Bernāne, klienti tika nogādāti pansionāta dārzā, ēnainā vietā: “Medicīnas darbinieks visus apstaigāja un, kam bija nepieciešams, sniedza palīdzību. Tāpat bija nodrošināts arī dzeramais ūdens.” Pēc nepilnām divām stundām ārkārtas situācija tika novērsta, un atbildīgie dienesti ļāva iemītniekiem atgriezties savās istabiņās.

Rēzeknes novada pašvaldība izsaka lielu pateicību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par ātro rīcību. Pateicoties glābēju operatīvajam darbam, izdevies tikt sveikā bez cietušajiem un ar minimāliem bojājumiem pansionāta ēkai.

Liels paldies SIA “Starnet” darbiniekiem, kas nelaimes gadījuma brīdī atradās pansionātā un nesavtīgi devās palīgā.

Ļoti novērtējam SAC filiāles vadītājas Olgas Piļkas un darbinieku ātro un precīzo rīcību gan apziņojot iesaistītās puses, gan visupirms parūpējoties par klientu drošību un veselību.

Rēzeknes novada pašvaldības Sociālā dienesta vadītāja Silvijā Strankale uzsver, ka šis bija signāls, lai turpmāk pievērstu vēl lielāku uzmanību drošībai aprūpes iestādēs: “Ir jābūt algoritmam ar obligāti un regulāri veicamajām pārbaudēm gan ventilācijas, gan elektroinstalācijas, gan citām sistēmām. Ik pa laikam ir jāatkārto arī darbinieku praktiskās apmācības par rīcību dažādās ārkārtas situācijās.”

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālste

Click to listen highlighted text!