Orientēšanās sacensības “Kas uotruoks – zyrgs voi mašiņe?”

Svinot Latvijas Brīvības svētkus 4. maijā, Dricānu apvienības kultūras darba organizatori sadarbībā ar apvienības pārvaldi rīkoja līdz šim nebijušu aktivitāti – orientēšanās ralliju pa apvienību. Ņemot vērā, ka šogad tika sumināts izcilais romāna “Cilvēka bērns” autors, sakstagalietis Jānis Klīdzējs 110 gadu jubilejas atceres reizē, tad rallija nosaukumā likām Boņuka slaveno teicienu – “Kas uotruoks – zyrgs voi mašiņe?”

Dalībai rallijā reģistrējās un piedalījās vienpadsmit komandas no Ozolmuižas, Rikavas, Strūžāniem, Rēzeknes VIP, Līgotāji, Latgalieši, JKiZS,  Žyks, Trakās vāveres, Romi, VISA, Kvintets, Pavasara sēņotāji, Turbo žužiņas. Vairākās komandās bija gan Dricānu apvienības pagastu iedzīvotāji, gan citu Rēzeknes novada apvienību pārstāvji. Piedalījās gan ģimenes ar bērniem, gan draugu un draudzeņu kompānijas, gan vecāki un krustvecāki. Komandām vajadzēja izbraukt pēc nolikuma izstrādāto maršrutu, kurā tika iekļauti visi astoņi apvienības pagasti. Katrā pagastā bija viens kontrolpunkts, kurā komandām bija jāveic kāds uzdevums. Strūžānos pie Līgo kalna stādīja puķes, Dricānos tīrīja un grieza kartupeļus Kolnasātas sautējumam, Gaigalavā tina kamoliņus lupatu celiņam, Nagļos ķēra zivis un sadziedāja ar muzikantu Uldi, Rikavā pārlasīja pupiņas, Kantiniekos tīrīja un grieza burkānus sautējumam, Untumos lasīja akmeņus no zirgu aploka, Ozolmuižā prezentēja savu komandu, Sakstagalā salika kopā Jāņa Klīdzēja citātus, ko saņēma katrā kontrolpunktā, un izveidoja savu A-4  atziņu rāmīti.

Vērtēšanā pēc nolikuma tika skaitīti punkti gan par komandas un transportlīdzekļa vizuālo noformējumu, gan par kontrolpunktos uzdevumu veikšanā pavadīto laiku, gan par oriģinālāko selfiju katrā kontrolpunktā.

Sacensības noritēja jautrā, spraigā, sirsnīgā, azartiskā atmosfērā. Neizpalika kuriozi atgadījumi un lielākas adrenalīna devas. Dalībnieki pēc tam sociālajos tīklos dalījās ar sajūtām, iespaidiem, un liels prieks, ka rallijs visiem sagādāja tik daudz optimisma un pozitīvu emociju. Tā kā šāds pasākums tika rīkots pirmo reizi, tad tā bija arī kolosāla pieredze organizatoriem, lai pēc tam analizētu un saprastu, kas izdevās, kas ne līdz galam, ko ņemt vērā organizējot līdzīgas aktivitātes nākotnē.

Rezultātā - 1. vieta komandai “Latgalieši”, 2. vieta komandai “Romi” un 3. vieta komandai “Trakās vāveres”.

Pateicība pasākuma atbalstītājiem par finansiālu, materiālu un organizatorisku palīdzību - deputātam Edmundam Teirumniekam par LV karogiem un z/s “Lukstiņmājas” par nokareno puķu podiem uzvarētāju komandām un Zaļākajai komandai, Gaigalavas z/s “Ūga” par dāvanu Zaļākai komandai, APV “Lāde” par krūzēm pirmajām vietām un specbalvām, Rēzeknes novads par piemiņas balvām visiem dalībniekiem, muzejam “Kolnasāta” un Drycānu apvienības pārvaldei.

Pēc apbalvošanas Kolnasātā visus pasākuma dalībniekus un ciemiņus ar lustīgu koncertu priecēja postfolkgrupa  “Rikši”, kā arī ikviens varēja nobaudīt uz ugunskura gatavotu slaveno Kolnasātas sautējumu.

Sirsnīgs paldies ikvienam, kurš šo brīnišķīgo, saulaino dienu izbaudīja gan kā rallija dalībnieks, gan kā līdzjutējs un atbalstītājs. Noteikti uz tikšanos līdzīgās saliedēšanas aktivitātēs nākotnē.

Leokādija Razgale
Stružānu pagasta kultūras darba organizatore
Foto no rallija dienas arhīva