Ozolaines pagastā aizvadīta Jaungada balle senioriem

22.01.2024

Pagastu ziņas

Ozolaines Tautas namā Ziemassvētku un Jaunā gada svētku sezona, tradicionāli, noslēdzas ar Jaungada balli senioriem! Arī šogad kuplās eglītes, kas greznoja kultūras iestādes gaiteņus un rotāja svētku zāli, nesteidzās nomest kuplo skuju rotu un visā savā krāšņumā sagaidīja arī šī pasākuma viesus, lai atkal sagādātu ziemas saulgriežu svinību īpašās sajūtas!

Sanākušos apmeklētājus ar svinīgu uzrunu sveica Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs. Lustīgu, skanīgu un muzikālu sveicienu, kā allaž, bija sagatavojusi Ozolaines Tautas nama folkloras kopa „Zeiļa”, daloties ar vērtīgiem padomiem veselībai un dzīvespriekam jaunajā gada cēlienā. Par priekšnesumu daudzveidību parūpējās arī Ozolaines Tautas nama senioru kluba „Uguntiņa” dalībnieces. Skatītājiem bija iespēja izbaudīt humoristiskas īsizrādes- gan par bagātas kundzes un viņas kurlās kalpones piedzīvojumiem, atkal un atkal nonākot amizantās pārpratumu situācijās, gan par to, kā 2 vecmāmiņas nolēma noskaidrot, kas ir enerģijas dzēriens, un pamēģināt to! Senioru kluba „lakstīgala” Anna Kuzņecova veltīja zālei dziesmu, a’capella versijā. Un neiztika arī bez deju priekšnesuma, kuru sanākušie skatītāji tūlīt atbalstīja, steidzot dejot līdzi!

Par muzikālu noskaņojumu un fonu dejošanai šoreiz rūpējās talantīgais mūziķis- dziedātājs Staņislavs Grabļevskis, priecējot aktīvos dejotājus un klausītājus ar vecākām un jaunākām dziesmām dažādās valodās.

Kad deju grīda bija kārtīgi iesildīta un dejotgribētājiem bija laiks nedaudz atvilkt elpu, zālē ieradās Silmalas kultūras nama deju kolektīvs “I-Deja”, horeogrāfes Ivetas Alikas vadībā. Skatītāju priekam dejotājas izpildīja lirisku Ziemassvētku noskaņu deju ar gaismas bumbām, radot gluži vai maģiskas asociācijas ar svētku brīnumu, kas kļuva tik tuvs un sajūtams turpat blakus. Savukārt, liriskajam ievadam sekoja krāšņa deja “Čarlstons” retro tērpos. Programmas turpinājumā neiztika arī bez Jaungada loterijas, kas ir tradicionāla un iecienīta senioru balles aktivitāte. Bet, kad visi gribētāji savus laimes vēlējumus klātesošajiem bija pateikuši, ieradās arī Sniegbaltīte un Salatētis! Klātesošie tika aicināti svētku rotaļās, tāpat bija jātiek galā ar dažādiem vienkāršākiem un sarežģītākiem uzdevumiem, bet noslēgumā visus svinētājus iepriecināja pūķa ierašanās! Pūķis ir Jaunā gada simbols un veiksmes talismans, tāpēc katram tika prieks šo tēlu skatīt vaigā un doties laimi sološos rituālos!

Ziemassvētku un Jaunā gada sezona Ozolaines Tautas namā ir noslēgusies! Kaut arī galvenās svētku rotas, eglītes, vēl izskatās tikko kā atbraukušas no meža un joprojām acis priecē ar savu krāšņumu, tomēr pamazām arī tām ir laiks prasties un dot iespēju telpās ienākt februāra – sveču un Valentīndienas mēneša noskaņām! Līdz ar noslēdzošo sezonas ziemas saulgriežu pasākumu, visiem Ozolaines pagasta senioriem vēlamies novēlēt, lai Vecajam gadam līdzi aiziet rūpes un visas likstas, bet Jaunais gads nāk ar pūru veselības, ar daudz gaišām un saulainām dienām, ar patīkamiem notikumiem un, protams, mieru! Laimīgu Jauno gadu!

Santa Ostaša, Ozolaines Tautas nama kultūras pasākumu organizatore

Click to listen highlighted text!