Ozolmuižas pagastā īstenots pirmais energoefektivitātes un pieguļošo teritoriju labiekārtošanas projekts

Pašvaldība
"Lapegles" daudzdzīvokļu māja PĒC labiekārtošanas darbiem.

Rēzeknes novada pašvaldība aicināja pieteikties līdzfinansējuma piesaistei daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumiem un  pieguļošo teritoriju labiekārtošanai. Šobrīd Ozolmuižas pagastā "Lapegles" daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieki, kas apvienojušies biedrībā “Muižiņa” ir pirmie, kas veiksmīgi realizējuši projektu. Pieteikšanās līdzfinansējuma piesaistei turpinās.

Realizējot projektu daudzdzīvokļu mājā ir nomainītas kāpņu telpu ieejas durvis, logi pagrabā un  kāpņu telpā, atjaunoti ieejas celiņi pie durvīm.  Mājas pagalmā uzstādīti divi bērnu rotaļu laukumi, kur rotaļāties pašiem mazākajiem daudzdzīvokļu mājas iemītniekiem.

Mājas iedzīvotāji atzīst, ka pēc durvju un logu nomaiņas mājā ir samazinājies siltumenerģijas zudums, kā rezultātā pagrabs vairs nav tik vēss, un siltāk ir kļuvis pie visiem mājas iedzīvotājiem, bet īpaši to novērtē 1. stāva dzīvokļu īpašnieki. Noteikti jānorāda, ka arī daudzdzīvokļu mājas vizuālais stāvoklis ir kļuvis pievilcīgāks.

“Liels paldies, par ideju, par finansējumu. Mēs esam ļoti apmierināti ar rezultātu. Mēs šo visu spējām realizēt bez kredītiem, par to ir liels prieks. Bērni līdz vēlam vakaram spēlējas jaunajos rotaļu laukumos. Mājiņu ar slidkalniņu ir iecienījušas meitenes, bet zēni ir priecīgi par šķēršļu laukumu, ” norādīja mājas iedzīvotāja, idejas autore Inta Lipure.

Kopējās projekta izmaksas sastādīja – 20 972,51 EUR, no kuriem pašvaldības līdzfinansējums ir 16 409,21 EUR.

Realizētā projekta rezultāts ir iedvesmojis dzīvokļu īpašniekus un viņi jau domā, kādiem jauniem projektiem varētu pieteikties, lai turpinātu labiekārtot  daudzdzīvokļu māju un teritoriju. “Arī citu māju iedzīvotāji ir sākuši pamazām rosīties un domāt par pieteikšanos, kad ieraudzīja, ko mēs esam paveikuši,” lepni saka Inta Lipure.

Vairāk par līdzfinansējuma piešķiršanas noteikumiem un pieteikšanās kārtību meklējiet:  https://rezeknesnovads.lv/lidzfinansejuma-pieskirsana-daudzdzivoklu-dzivojamo-maju-energoefektivitates-pasakumu-istenosanai-un-pieguloso-teritoriju-labiekartosanai/

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste