Par bezpilota gaisa kuģu (dronu) lidojumiem

Valsts aģentūras "Civilās aviācijas aģentūra" publiski sniegtā informācija liecina, ka bezpilota lidaparātu (dronu) lietotāju skaits strauji pieaug. Droni arvien biežāk tiek izmantoti ne tikai privāti, izklaides nolūkos, bet arī valsts iestāžu, uzņēmēju, zemnieku saimniecību un citu organizāciju uzdevumu realizēšanai. Neuzmanīga un nesankcionēta dronu izmantošana var palielināt risku un apdraudējumu cilvēka dzīvībai, veselībai, privātumam, mantai, lidojumu drošumam un drošībai, kā arī valsts nozīmes infrastruktūras objektiem. Sadarbības ietvaros, lai nodrošinātu sabiedrības informētību par dronu izmantošanu teritorijā valsts robežas un Valsts robežsardzes objektu tuvumā, Valsts robežsardzes Ludzas pārvalde klāt pievienotajā vēstulē informē pašvaldības par dronu izmantošanas kārtību.
Vēstule