Par godu Latgales kongresa dienai tiek izsludināta Rēzeknes novada pašvaldības Latgaliskās identitātes atbalsta programma

14.05.2022

Kultūra

Latviešu vēsturisko zemju likuma kultūrvēsturiskās vides un identitātes saglabāšanai un attīstībai  uzsvērts valsts un pašvaldību pienākums rūpēties par latgaliešu rakstu valodas saglabāšanu, atjaunojot un vidē izmantojot vietvārdus latgaliešu valodā, tai skaitā ceļazīmēs, vietu un ielu nosaukumos.

Lai veicinātu latgaliskās kultūrvides saglabāšanu un turpmāku attīstību Rēzeknes novadā, pašvaldība izsludina latgaliskās identitātes atbalsta programmu, kuras rezultātā tiek radīti un Rēzeknes novadā realizēti vizuāli kultūrvides un mākslas produkti. Konkursa kārtībā  finansiāli tiks atbalstīta vizuālās identitātes un reklāmas materiālu veidošana, kuros lietota latgaliešu rakstu valoda un simbolika.

Pieteikšanās konkursam tiek izsludināta no 2022. gada 27. aprīļa līdz 27. maijam un īstenots tiek no 2022.gada 1. jūlija līdz 10. decembrim.

Konkursa nolikums - pielikumā.

 

Ināra Pleikšne, Rēzeknes novada Kultūras nodaļas vadītāja

Click to listen highlighted text!