Par skolēnu evakuēšanu

10.10.2023

Izglītība

Rēzeknes novada pašvaldība informē, ka visā valstī izglītības iestādes ir saņēmušas identiskus e-pastus par iespējamiem drošības riskiem, tādējādi skolu vadība pieņēma lēmumu par bērnu evakuēšanu.

Policija vērš uzmanību, ka satraukumam nav pamata. Policijas rīcībā esošā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam. Kā ierasts Valsts policija veic ierastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību. Valsts policija šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros.

Skolu vadība, kas pirmie reaģēja uz ziņu skolēnus ir aicinājuši doties mājās.

Ir saņemta informācija, ka par izglītības iestādes evakuāciju lemj katras konkrētās izglītības iestādes vadība.

Pirmsskolas izglītības iestādes informāciju par evakuēšanos nav saņēmušas.

Atbildīgie dienesti skaidro situāciju.

Click to listen highlighted text!