Par “XII Tautas muzikantu saiets un danču vakars Rogovkā “Večerinka “O, bļaka!””

Pagastu ziņas

Katra gada maija beigās Rogovkā, kas ir Antona Kūkoja dzimtā puse, notiek tautas muzikantu un danču saiets ar nosaukumu “Večerinka “O, bļaka!”. Pasākuma nosaukums piemērots no skārda loksnes nosaukuma latgaliski, pa kuru uzsitot skaņa tālu dzirdama un radies tautas muzikantu, saimes un kaimiņu kopējas muzicēšanas laikā Antona Kūkoja dzimtajās mājās, kur bļaka tika izmantota kā mūzikas instruments, pa to uzsitot ar pagali. Pēc Antona Kūkoja nāves Nautrēnu pagasta pārvalde iedibināja tradīciju tautas muzikantu saietam ar Antona Kūkoja doto nosaukumu “Večerinka O,bļaka!”.

Arī šogad biedrība “Rogovkīši” ar Nautrēnu pagasta pārvaldes un sponsoru atbalstu 2023. gada 27. maijā plkst. 19.00 rīko XII Tautas muzikantu saiets un danču vakaru Rogovkā  “Večerinka O,bļaka!”. Dalību pasākumā ir solījuši tautas muzikanti no tuvākas un tālākas apkārtnes: no Rēzeknes novada Pēteris Bilinskis, Antons Savickis, Anna Višķere, Vinsents Kūkojs, no Balvu novada Eventijs Zelčs, Leons Bērziņš, Genādijs Rudukovs, Venārs Dūre, Vitālijs Plešs, Kristiāns Šaicāns, Andris Kazinovskis, no Ludzas novada Dainis Ločmelis, no Daugavpils novada Aleksandrs Boginskis, Jānis Mukāns, Jānis Ģipters, no Rīgas Nikolajs Zaharovs u.c. Bez tam pasākumu kuplinās Baltinavas kapela, Kociņu kapela ( Cēsis), kapela “Retro” (Gulbene), Igauņu ģimene, kapela “Sveicynojom, vielejom” ( Salnava).

Kā ierasts večerinka beidzas tikai ar rīta gaismu, kad dažs labs Rogovkas iedzīvotājs jau iet govis slaukt!

Uz tikšanos Rogovkā!
Biedrības “Rogovkīši” valdes locekle Marija Mazure