Pasniegtas konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums 2023” balvas

20.03.2024

Uzņēmējdarbība

Par tradīciju Rēzeknes novadā ir kļuvis Rēzeknes novada Uzņēmēju dienu svinēt 19. martā –Jāzepa dienā. Šogad jau 12. reizi svinīgajā pasākumā godināti konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums 2023” laureāti – 19 dažādu nozaru uzņēmēji 7 nominācijās.

Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs savā uzrunā minēja, ka tieši pirms divpadsmit gadiem  tika nolemts, ka 19. marts ikgadu būs svētku diena Rēzeknes novada uzņēmējiem. “Esam dzirdējuši, ka uzņēmēji ir valsts ekonomikas mugurkauls, valsts attīstības dzinējspēks, bet aiz šiem vārdiem tiešām slēpjas ļoti liels darbs un katrs cilvēks, kurš strādā uzņēmējdarbībā,” minēja priekšsēdētājs.

Konkurss “Rēzeknes novada uzņēmums 2023” tika izsludināts 2023. gada nogalē. Nominantus varēja pieteikt iedzīvotāji, uzņēmumu darbinieki, iedzīvotāju konsultatīvās padomes, pašvaldības iestādes. Nominantus vērtēja iepriekš ar domes lēmumu apstiprinātā konkursa vērtēšanas komisija.

Georgijs Jevsikovs Rēzeknes novada domes deputāts, konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētāja vietnieks norādīja, ka Rēzeknes novadā ir attīstītas daudzas valsts līmenī svarīgas uzņēmējdarbības nozares, piemēram, lauksaimniecība, pārtikas pārstrāde, kokapstrāde. “Mēs varam lepoties, ka Rēzeknes novadā tiek dibināti jauni uzņēmumi, strādā ģimenes uzņēmējumi, tiek piedāvātas inovatīvas idejas, uzņēmēju sniegtie pakalpojumi ir starptautiski atzīti,” uzrunā teica Georgijs Jevsikovs.

Konkursa “Rēzeknes novada uzņēmums 2023” laureāti: 

Nominācija “Gada Novada tēla popularizētājs” – IK “Giut breidi” (Ozolmuižas pagasts)

IK “Giut breidi” ir jauns uzņēmums, kas modernā, interesantā veidā popularizē ne tikai Rēzeknes novadu, bet arī Latgali un latgalisko kultūru. IK “Giut breidi” aicina “giut” – ķert brīdi un katru mirkli, ko piedzīvojam. IK “Giut breidi” stāsts sākās pirms trīs gadiem, kad idejas autore Līga Springa, grafiskā dizainere Liāna Merņaka-Ņikitina un foto māksliniece Amanda Anusāne kopā radīja unikālu, līdz šim nebijušu produktu – pirmo plānotāju latgaliešu valodā. Plānotājs Giut breidi katru gadu tiek veltīts kādai tēmai – šogad draudzībai. Tajā ir lasāmas sarunas ar Latgalē zināmām personībām, plānotāja satura veidošanā var iesaistīties ikviens interesents. Trīs gadu laikā uzņēmums turpina attīstīties, popularizējot latgalisko kultūru un latgaliešu valodu caur mūsdienīgiem produktiem, 2023. gadā tika radīta spēle “A KAS ITE?”, apkopojot 600 vārdus, uzlīmes ar uzrakstiem latgaliski. Tiek piedāvāta arī apdruka un citi produkti.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Z/S “Liepkalns” (Ilzeskalna pagasts).

Nominācija “Gada darba devējs” – RSEZ SIA “VEREMS” (Vērēmu pagasts)

Uzņēmums RSEZ SIA “VEREMS” atpazīstamību ir ieguvis ne tikai novada un Latvijas mērogā, bet, veicinājis savu produktu atpazīstamību, vairākās pasaules valstīs. Pastāvīgi attīstoties, netiek aizmirsts par uzņēmuma galveno sastāvdaļu – darbiniekiem. RSEZ SIA “VEREMS” darbiniekiem tiek nodrošināta veselības apdrošināšana, papildu atvaļinājuma dienas, piemaksas un bonusu sistēma, uzņēmumā izbūvētas atpūtas telpas, pieejama virtuve, kā arī bezmaksas kafija un zupa. Katru gadu ilggadējie RSEZ SIA “VEREMS” darbinieki tiek godināti un apbalvoti ar prēmijām par ilggadējo ieguldījumu uzņēmumā. Uzņēmums ir lojāls pret saviem darbiniekiem, atbalstot arī darbinieku bērnus – jaunieši strādā vasaras praksēs, bērni saņem dāvanas, piedalās ekskursijās un uzņēmuma veidotajos pasākumos.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Z/S “Jaunliepu mājas” (Rikavas pagasts);
 • SIA “Ozoli zi” (Dricānu pagasts).

Nominācija “Gada Jaunums” – IK “8 kustoņi” (Gaigalavas pagasts)

2023. gada augustā Gaigalavas pagastā tika atklāta jauna svinību un atpūtas telpa bērniem – “8 kustoņi”. Bērniem pieejamas rotaļlietas, slidkalniņš ar bumbu baseinu, telpā iespējams klāt svinību galdus, skatīties multfilmas un rīkot pasākumus. Spīču ģimenei uzņēmums ir jau sen lolots sapnis. Ģimenei ir vēlme attīstīt dzimto pagastu, kā tūristiem pievilcīgu galamērķi. Uzņēmuma pārstāves norāda, ka pašu bērni bijuši motivācija veidot bērnu istabu. Atklāšanas dienā klātesošo bērnu pulciņš parādīja, cik svarīgs ieguvums ir šādas vietas izveidošana Gaigalavā. “8 Kustoņi” ir arī Rēzeknes novada uzņēmēju projektu konkursa “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” granta ieguvēji.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Ingūna Šulberga, “ZeltaRika” (Lendžu pagasts);
 • SIA “Ntbt” (Dekšāres pagasts);
 • Atpūtas vieta “Saulespuķe” (Ozolaines pagasts);

Nominācija “Gada sadarbības partneris” – IK “Creative Food” (Ozolmuižas pagasts)

IK “Creative Food” galvenās vērtības ir interesants, garšīgs, ar visām maņām baudāms ēdiens. Tiek piedomāts pie visa, katras detaļas – ēdiena izejvielu meklēšanā, gatavošanā, dekorēšanā, galda klājumā. Lai ēdiena pasniegšanu padarītu par vienreizēju pieredzi, nozīmīga ir laba sadarbība ar klientu, citiem uzņēmējiem, viesmīļiem un visiem, kas iesaistīti ēdienreizes vai pasākuma rīkošanā un baudīšanā.  Papildus galda klāšanai uzņēmēji apmāca un nodarbina jauniešus – viesmīļus. Uzņēmums veido meistarklases skaista ēdiena pasniegšanā. IK “Creative Food” turpina pilnveidoties un attīstīt nākotnes plānus tepat Rēzeknes novada, dzimtajā Ozolmuižas pusē, lai parādītu vietējiem jauniešiem, ka arī te var darboties.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Inga Zeile (Maltas pagasts).

Nominācija “Gada uzņēmums ar jauniešu iesaisti” – SIA “Puordare” (Dricānu pagasts)

SIA “Puordare” ir ģimenes uzņēmums, kas strādā Dricānu pagastā, radošajā sētā “Leiceiši”, kurā darbojas divi enerģiski, radoši pieaugušie un trīs tikpat enerģiski un radoši bērni. Pamatā tas ir uzņēmums, kas viennozīmīgi parāda – laukos dzīvot ir forši, iekopt laukus ir iespējams, un dzīvot laukos pastāvīgi nav neiespējamā misija, kā arī noteikti ir interesantāk nekā pilsētā. Galvenā uzņēmuma mērķauditorija ir jaunieši. SIA “Puordare” meistarklasēs stāsta par zaļu dzīvesveidu, mudina jauniešus uzņemties un rīkoties. Vasaras garumā radošajā sētā skan bērnu un jauniešu čalas – tiek rīkotas nometnes dažādām jauniešu vecuma grupām un tautībām, piemēram, sadraudzības nometnes latviešu-ukraiņu bērniem, ka arī notiek aktivitātes sociāli preventīvajā darbā ar jauniešiem.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • RSEZ SIA “VEREMS” (Vērēmu pagasts).

Nominācija “Gada uzņēmums – Sporta vai veselības veicinātājs” – Daivinga klubs “Nautilus” (Kaunatas pagasts)

Daivinga kluba “Nautilus” pirmsākumi meklējami Alekseja bērnībā. Jau no 7 gadu vecuma viņš vēlējās kļūt par nirēju un atrast lidmašīnu, kas pēc nostāstiem nogrimusi Rāznas ezerā. Daivinga klubs “Nautilus” ir abu sapņu piepildījums. Tagad daivinga klubs ir gan paša hobijs, gan vieta, kur apmācīt jaunus nirējus. Apmācības tiek veiktas bērniem no 8 gadu vecuma. Pieaugušie, beidzot apmācību kursu, iegūst starptautiskas licences dziļūdens niršanā, zemledus niršanā, nakts niršanā u.c., kā arī iegūst instruktora apliecību. Piepildījies arī sapnis – lidmašīna Rāznas ezerā patiešām ir atrasta. Alekseja uzraudzībā izveidota filma par Rāznas ezerā noslēpto lidmašīnu. Daivinga kluba biedri nirst gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī tepat piedalās dažādās brīvprātīgās akcijās, tostarp zemūdens tīrīšanā no piesārņojuma, kā arī bezvēsts pazudušu cilvēku meklēšanā.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • IK “M. Klauča fizioterapijas prakse” (Viļānu pilsēta).

Nominācija “Izlolots Rēzeknes novadā” – SIA “creative S” – Rožleju vīna darītava (Ozolaines pagasts)

Uzņēmums SIA “creative S” strādā dažādās jomās viena no tām ir jau pieredzējis uzņēmums, taču tā struktūra “Rožleju vīna darītava” ir jaunums Rēzeknes novadā. Neskatoties uz to, ka “Rožleju vīna darītava” ir uzsākusi savu darbību nesen, tā ir ieguvusi atpazīstamību, jo izceļas ar savu stāstu, vizuālo identitāti. Uzņēmuma dibinātāja Santa Ostaša lepojas ar savu atrašanos Rēzeknes novada teritorijā, tāpēc uz produkta tiek lietotas atpazīstamības un identitātes zīme “Izlolots Rēzeknes novadā”. Vīna darītavā katra detaļa ir stāsta papildinājums. “Rožleju vīna darītavas” piedāvājumā atrodami gan tradicionāli vīni – vīnogu, rabarberu, gan interesanti eksperimenti – ķiršu, pīlādžogu, aveņu vīns, kopumā ap 20 veidi. Vīnu var nobaudīt darītavā un restorānos, iegādāties var vietējos konceptveikalos.

Alkohola pārmērīga lietošana var pasliktināt veselības stāvokli un to negatīvi ietekmēt. Alkohola pārdošana vai nodošana nepilngadīgām personām ir aizliegta.

Šajā nominācijā tika izvirzīti arī:

 • Atpūtas vieta “Kadiķīši” (Feimaņu pagasts);
 • Z/S “Latgales Zemenes” (Dricānu pagasts);
 • IK “Obelisk farm” (Dekšāres pagasts);
 • SIA “Safīra L” (Kaunatas pagasts).

Konkursa laureāti arī šogad saņēma Rēzeknes novada Gada uzņēmēju balvu – dizaina objektu, kas ataino gaišo un reizē arī sarežģīto ceļu uz panākumiem. Balva veidota pēc Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventa Aleksandra Rezvova idejas. Katrs nominants saņēma balvas, kas tika sarūpētas sadarbībā ar novada uzņēmējiem. Plašāk par nominantiem tika vēstīts facebook lapā Rēzeknes novada uzņēmējdarbība

Foto Dagnija Bernāne

Click to listen highlighted text!