Pasniegtas Nikodema Rancāna balvas izcilākajiem pedagogiem

25.09.2023

Izglītība

2023. gada 23. septembrī Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā norisinājās Nikodema Rancāna konkursa dalībnieku apbalvošanas ceremonija. Šogad konkursā tika pieteikti 14 pretendenti, starp tiem četri Rēzeknes novada skolotāji. Starp konkursa  uzvarētājiem ir Dricānu vidusskolas vēstures skolotāja Silvija Laizāne, kura motivē jauniešus runāt latgaliešu valodā, interesēties un kopt latgaliešu kultūrvidi.

Rēzeknes novada pedagogi tika nominēti sekojošās nominācijās:

Par ieguldījumu un sasniegumiem latgaliešu valodas, kultūrvēstures un novadmācības ieviešanas un iedzīvināšanu skolā:

  • Silvija Laizāne, Dricānu vidusskola;
  • Inta Brence, Viļānu mūzikas un mākslas skola.

Par radošo un psiholoģiski atbalstošu pieeju mācību un studiju vidē:

  • Marija Mazure, Nautrēnu vidusskola;
  • Ilze Valeniece, Viļānu vidusskolas struktūrvienības Dekšāres pamatskola.

Viļānu mūzikas un mākslas vidusskolas direktore Inta Brence saņēma īpašu balvu  no biedrības  “Latgolys etnografiskuo viestnīceiba” par godbijīgu izturēšanos pret senajām vērtībām, netradicionālu redzējumu saredzēt lietās jaunas skaņas.

Balvu saņēma arī Rēzeknes novada Dricānu pagasta iedzīvotājs, Dricānu kultūras nama vokālā ansambļa “Almus” vadītājs Jānis Veļičko, kura apbalvoja par profesionāliem sasniegumiem Rēzeknes sākumskolā.

Apbalvošanas ceremonija tika iekļauta Latgales starpkongresa notikumu sarakstā. Konkursu organizē Latgalīšu kulturys bīdreiba sadarbībā ar Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Balvu un Krāslavas novada pašvaldībām. Konkurss ļauj izcelt un godināt labākos nozares pedagogus, ceļot skolotājas profesijas prestižu sabiedrībā.

Sveicam visus nominatus un vēlam jaunus panākumus profesionālajā darbībā.

Foto: Edeite Laime,  Latgalīšu kulturys ziņu portals

Click to listen highlighted text!