Rēzeknes novada pašvaldība sniedz ēdināšanas atbalstu pirmsskolēniem obligātajā izglītības vecumposmā

Izglītība

Rēzeknes novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs un izglītības iestādēs, kas īsteno pirmsskolas izglītības programmu obligātajā izglītības vecumā, tiks nodrošināts atbalsts ēdināšanai. Pārtikas pakas saņems bērni obligātajā izglītības vecumā (5 līdz 6 gadi), kuri atrodas pašizolācijā, karantīnā vai ja vecāki izvēlas nodrošināt pirmsskolas vecuma bērnu uzraudzību mājās, kā noteikts ar 2021. gada 16. marta Ministru Kabineta rīkojumu. Atbalsts paredzēts bērniem, kuri apmeklē Rēzeknes novada pirmsskolas izglītības iestādes, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas.

Pārtikas pakas vērtība būs 1,00 EUR par katru attālināto mācību dienu, kas atbilst Rēzeknes novada pašvaldības noteiktajam līdzfinansējumam ēdināšanai. Pārtikas pakas tiks gatavotas par laika posmu sākot no 16. marta. Paredzēts, ka pirmās pakas piecgadnieki un sešgadnieki saņems nedēļā pēc Lieldienām. Pārtikas pakas tiks sagatavotas atbilstoši dienu skaitam, kad bērns nav apmeklējis pirmsskolas izglītības iestādi.

Ēdināšanas atbalsts piecgadīgajiem un sešgadīgajiem pirmsskolēniem tiek sniegts, pamatojoties uz Rēzeknes novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem  Nr. 43 “Par ēdināšanas pakalpojuma maksas atvieglojumiem Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestādēs” un Rēzeknes novada domes 2016. gada 18. augusta lēmumu “Par izglītojamo ēdināšanas izmaksu apstiprināšanu Rēzeknes novada pašvaldības izglītības iestādēs”, kā arī ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Jautājumu gadījumā sazināties ar izglītības iestādi, ko bērns apmeklē, vai zvanīt Rēzeknes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājam Guntaram Skudram (tel. 646 07201, 29495624).

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste