Pavasara pārgājienu cikls “RĒZEKNES NOVADA DEBESSPUSES”

Kultūra

Turpinot rudens un ziemas pārgājienu ciklus, kas pārgājienos gājējiem ļāva izzināt Rēzeknes novadu piecos dažādos maršrutos, Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde piedāvā arī pavasara pārgājienu ciklu.

Rēzeknes novada pašvaldības Kultūras un tūrisma pārvalde kopā ar ģeogrāfu Ivaru Matisovu izstrādājusi īpašus maršrutus, kas ietver kultūrvēstures un dabas objektus, kas parasti paliek ārpus ierastajiem tūristu maršrutiem, taču rada unikālu pieredzi un baudījumu.

Pavasara pārgājieni plānoti tā, lai tie sniegtu iespēju apmeklēt tās dabas bagātības un redzēt novadu no skatupunktiem, kas citos gadalaikos ir vai nu grūti sasniedzami, vai arī to pilnīgai novērtēšanai traucē koku sazaļojums un citi apstākļi. Pavasara pārgājienu cikls sastāv no 3 pārgājieniem.

3. marts – Rietumi
Viļānu apkaimes bagātības: Kaupra kalns, Piziču pilskalns un senpilsēta, Trūpu akmens un viduslaiku kapsēta, Ornicāni, Viļāni.
Plānotais maršruta garums - 20 km.

7. aprīlis – Dienvidi
Feimaņu pagasts - Rušenicas muiža un pilskalns, Krupeniški, Feimaņi. Šis pārgājiens īpaši var patikt tiem, kuriem interesē pamestu ēku pievilcība.
Pārgājiena sākums Rušenicā (pie sabiedriskā transporta pieturas) plkst. 8.30. Plānotais pārgājiena finiša laiks apt. plkst. 13.30.
Maršruta garums - 20 km.
Maršruts NAV apļveida – tā sākums ir Rušenicā, bet noslēgums - Feimaņos.
Nokļūšanai no Rēzeknes piedāvājam sabiedriskā transporta opcijas:
7.50 no Rēzeknes AO uz Rušenicu (biļetes cena – 2,10 EUR),
13.45 no Feimaņiem uz Rēzeknes AO (biļetes cena – 1,95 EUR).

5. maijs – Ziemeļrietumi ("Latgales Pārgājienu dienu 2024" pirmais pārgājiens)

Pārgājiena maršruts: Teirumnīku purva taka–Nagļi–Ornicāni–Jaunviļāni.

Plānotais maršruta garums: 23 km

Pārgājiena sākums plkst. 9.00 Viļānos, pie Hotel & SPA “Pie Kaupra”, kur būs iespēja novietot savus auto. Tālāk uz starta vietu (Teirumnīku purva taka) dalībniekus nogādās organizēts transports.

Pārgājiens ir bez maksas, tomēr šoreiz reģistrācija ir OBLIGĀTA, lai varam plānot transportu dalībnieku nogādāšanai uz starta vietu. Anketā lūdzam arī atzīmēt, vai vēlēsieties pusdienu pauzē baudīt vietējo mājražotāju gardumus.

Reģistrācijas anketa: https://docs.google.com/forms/d/1Uiy5deRE826IJXGBqXpDx4bn763jFuvFfzjr2CLzFy4/viewform?ts=661e39c1&edit_requested=true

Praktiskai informācijai par pārgājieniem aicinām pievienoties kopējai Whatsapp grupai, izmantojot saitiieej.lv/debespuses.