Pieredzes apmaiņā Rēzeknes novadu apmeklēja delegācija no Spānijas

Projekti

No 12. līdz 15. septembrim, projekta “Latviešu un spāņu mūzikas burvība” ietvaros,  Rēzeknes novadu apmeklēja 27 Rojas (Rois) (Spānija) mūzikas skolas skolēni un darbinieki. Lai apmainītos pieredzē un izprastu kultūru daudzveidību, Rēzeknes novadā viesojās jauno mūziķu delegācija no Spānijas. Viesus uzņēma Maltas mūzikas skolas un Viļānu mūzikas un mākslas skolas kolektīvi. Pēc kopā pavadīta laika un mēģinājumiem, audzēkņi un pedagogi vienojās kopīgos koncertos Maltā un Viļānos.

Kā atzina Rojas pašvaldības (Concello de Rois) Kultūras padomes pārstāve Victoria Quiroga Ramallo: “Mūzika ir brīnišķīgs veids, kā iepazīt vienam otru un uzlabot attiecības ar citiem, būt labākiem pilsoņiem un veicināt iecietību un vienlīdzību”. Roja ir Spānijas ziemeļrietumu pašvaldība Galīcijas autonomajā apgabalā, un caur mūziku Latvijā centās popularizēt ne tikai Spānijas, bet arī sava reģiona mūzikas tradīcijas.

Rēzeknes novadā ciemiņus sirsnīgi uzņēma Maltas mūzikas skolas un Viļānu mūzikas un mākslas skolas direktori  ar saviem kolektīviem, un Rēzeknes novada Starptautisko projektu speciāliste Inta Rimšāne, kā arī vairāki mūzikas skolotāji. Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes vadītājs Guntars Skudra oficiālajā tikšanās reizē Rēzeknes novada pašvaldībā teica pateicības vārdus par šāda projekta īstenošanu un atzina, ka tas ir brīnišķīgs veids, kā kopā nodoties muzicēšanai.

Projekta gala rezultāts – koncerti – notika 14. septembrī Maltā un Viļānos. Koncertos uzstājās audzēkņi no visām trim mūzikas skolām, koncertējot gan kopā, gan atsevišķi. Uzstājoties atsevišķi tika atskaņota savai valstij raksturīgā mūzika, bet apvienojoties visiem dalībniekiem, varēja just – jaunie mūziķi izbauda muzicēšanu kopā. Saviļņojošs brīdis bija, kad visi vienojās abu valstu himnu kopīgā izpildīšanā. Kopkori diriģēja Rojas skolas direktors un diriģents Manuel Villar Touceda.

Papildus mēģinājumiem, viesiem bija iespēja iepazīties ar Rēzeknes novadu, Rēzekni un latviešu kultūru. Īpaši viesus iepriecināja kopīgais vakars pēc koncertiem 14. septembrī. Kopā ar Viļānu folkloras kopu “Bumburneicys”, Spānijas un Rēzeknes novada jaunieši izdejoja latviešu tradicionālās rotaļdejas.

Jāpiemin, ka jau 19.septembrī apmaiņas braucienā uz Rojas pašvaldību dosies Maltas mūzikas skolas un Viļānu mūzikas un mākslas skolas skolēni ar skolotājiem.

Foto un teksts: Liāna Runča