Profesiju diena Dricānu vidusskolā

03.06.2019

Izglītība

Trešdien, 29. maijā, Dricānu vidusskolā norisinājās Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” karjeras izglītības atbalsta pasākums „Profesiju diena”, kura mērķis bija skolēnus iepazīstināt ar dažādām profesijām, darba specifiku un izglītības iespējām katrā no profesijām, un, izmantojot dažādus praktiskos uzdevumus, iejusties profesionāļu “ādā”. Pasākums bija paredzēts 1. – 8. un 10. -11. klasei.
1.- 6. un 10.-11. klasēm nodarbības vadīja plaši pazīstamais un pieprasītais fotogrāfs Aleksandrs Lebeds. Savā meistarklasē fotogrāfs iepazīstināja skolēnus ar fotografēšanas vēsturi, dažādiem fotografēšanas veidiem, fotokamerām, fotogrāfiju apstrādi, kā arī ar izglītības un darba iespējām. Skolēni varēja iepazīties ar dažādiem fotoaparātiem, aksesuāriem, kas nepieciešami, lai varētu profesionāli darboties studijas apstākļos. Aleksandrs arī praktiski apmācīja skolēnus: kā pareizi darboties ar kameru, kā bildēt portretus, rīkoties ar dronu utt.
Pie sākumskolas skolēniem ciemos bija ugunsdzēsēji no Rēzeknes VUGD nodaļas (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests). Viņi pastāstīja par savu darba ikdienu, iepazīstināja ar drošības noteikumiem, kuri jāievēro rīkojoties ar uguni un citām bīstamām vielām. Līdzi ugunsdzēsējiem bija arī viss darba ekipējums, kuru viņi nodemonstrēja un izstāstīja kā ar to rīkoties. Mazākie Dricānu vidusskolas audzēkņi bija sajūsmā par šo nodarbību.
Tuvākajā apkārtnē pazīstamos uzņēmējus pārstāvēja Sarmīte Stepiņa, kura ne tikai ir mājražotāja, bet arī nesen ir iedzīvinājusi lāzertagu un savā privātajā zemē ir izviedojusi spēles laukumu. Viņa skolēniem pastāstīja par uzņēmējdarbības iespējām, “+” un “-“, kā arī demonstrēja un skaidroja visas lietas, kas ir saistītas lāzera peintbolu. Pēc tam skolēni spēlē varēja izmēģināt visus demonstrētos ieročus un citas ar lāzertagu saistītās lietas.
Koučinga treneres – Vineta Saulīte un Dace Briede Zālīte vadīja nodarbības 7. ,8. klasei un 10.,11. klasei . Šajās nodarbībās tika likts uzsvars uz skolēnu nākotnes mērķiem, to pareizu plānošanu, „sava ceļa” atrašanu. Nodarbībās skolēni veica testus un praktiskus uzdevumus, kuros atklāja savu nākotnes karjeras virzību.
Meistarklasi „Grafiskais dizains” vadīja pieredzējušie speciālisti no profesionālās dizaina studijas SIA „Zeize” . Skolēniem bija iespēja iepazīsties ar SIA “Zeize” darbinieku profesijām, izglītību un darbības jomām. Praktiskajā nodarbībā skolēni iepazina modernas iekārtas, kuras uzņēmumā izmanto, lai radītu gan interjera, gan reklāmas dizainu. Skolēni paši varēja apdrukāt krūzītes, krekliņus un izgatavot sev atslēgu piekariņu ar speciāli izvēlētu tekstu tajā.
Gatavojoties karjeras attīstības atbalsta pasākumam "Profesiju diena", 5.-11. klašu skolēniem bija dots uzdevums – sagatavot tematisku priekšnesumu par profesijām. Skolēni ar patiesu atbildību bija gatavojušies Profesiju dienas noslēguma koncertam un priekšnesumi bija izdevušies dažādi, aizraujoši un interesanti.
Savukārt, sākumskolēnu uzdevums bija uzzīmēt „Mana sapņu profesija”. Tos varēja aplūkot izstādē. Mazākie skolēni ļoti aizrautīgi bija pievērsušies uzdotajam uzdevumam un gan profesijas, gan darbi bija ļoti dažādi.
Diena bija aktīva, radoša, jaunām zināšanām piepildīta! Paldies visiem profesiju pārstāvjiem, kas veltīja savu laiku, lai mūsu PROFESIJU DIENU padarītu jēgpilnu!
 
Pedagoģe, karjeras konsultante Santa Vorkale
IMG_6723 IMG_6726 IMG_6729 IMG_6733 IMG_6738 IMG_6756 IMG_6893IMG_6770LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF
 

Click to listen highlighted text!