Programmas “Latvijas skolas soma” aktivitātes
Verēmu pamatskolā

03.01.2023

Izglītība

Noslēdzoties mācību gada 1. semestrim, ir laiks atskatīties uz paveikto un sasniegto. Šajā laikā patiesi ir paveikts daudz gan mācību, gan audzināšanas, āpusklases darbā. Pateicoties programmas “Latvijas skolas soma” piedāvātajiem pasākumiem, mācību darbs skolā tika daudzveidots ar jaukām aktivitātēm.
Projekta “Latvijas skolas soma” atbalstīti devāmies uz Cēsu pili, kur kopā ar pils kalpotāju vecāko klašu skolēni piedalījās jautrās viduslaiku spēlēs, darbojoties komandās un veicot aizraujošus un izzinošus uzdevumus. Audzēkņi šīs nodarbības laikā sadarbojās, komunicēja, attīstīja klausīšanās prasmi.
5. un 6. klases skolēni devās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē, kur apmeklēja muzejpedagoģisko programmu “24 stuņdis latgalīts”. Skolēniem bija iespēja gan pabūt večerinkā, kurā viņi paši muzicēja un dejoja, gan rudens ražas talkā, pēc kuras uzspēlēt jauku spēli “Runkuļu raušana”, minēt mīklas un uzzināt jaunus latgaliešu vārdus un izteicienus, kurus varēs turpmāk lietot ikdienā, popularizējot latgaliešu valodas lietošanu sabiedrībā.
Mazāko klašu skolēni devās uz Rēzeknes teātri “Joriks”, lai programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros apmeklētu izrādi “Cauruļzobis vienīgais”. Skolēni iejutās detektīvu lomās un kopā ar aktieriem izmeklēt jaunā zoodārza iemītnieka cauruļzobja mīklaino pazušanu. Izrādē, aktieru vienreizējās spēles laikā, skolēniem bija iespēja iepazīt un izdzīvot sirsnīgu stāstu par draudzību un sapratni vienam pret otru.
Paldies programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju papildināt mācību darba saturu ar aizraujošu, saturisku un interesantu norišu klāstu, piedāvājot nodarbības, kuru laikā gūt vienreizējas emocijas un iespaidus!


Egija Meļko,
Verēmu pamatskolas skolotāja

Click to listen highlighted text!