Projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros vingro arī bērni

Sporta medicīnas valsts aģentūras ikgadējie stājas pārbaudes dati liecina, ka katru gadu aizvien palielinās skolēnu skaits, kam ir funkcionāli stājas traucējumi. Jau pirms vairākiem gadiem veiktajās pārbaudēs atklājās, ka vairāk nekā pusei bērnu un pusaudžu ir nepareiza stāja. Situācija katru gadu pasliktinās un aizvien vairāk bērniem ir nepieciešama stājas korekcija.

Valsts izglītības satura centra pētījums apliecina, ka, uzsākot skolas gaitas, bērni realizē tikai 50% savam vecumam atbilstošo kustību apjomu.

Būt veselam nenozīmē to pašu, ko neslimot. Bērns ir vesels, kad viņš jūtas priecīgs, apmierināts un grib kustēties. Jo vairāk bērns kustas un pilnveido savas iemaņas, jo labāk attīstās visas viņa organisma sistēmas, uzlabojas fiziskā attīstība un veselība. Bērna stāja atspoguļo viņa kustību amplitūdu.

Projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros Rēzeknes novada iedzīvotājiem no šī gada janvāra tika uzsākts īstenot projekta pasākumu - “Nodarbības muskuļu un skeleta slimību mazināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un skolā”. Šīs nodarbības vadīja biedrības “Multifunkcionālais atbalsta un izaugsmes centrs “SkalaDar”” nodarbinātie, sertificēti sporta speciālisti. Nodarbības tika organizētas attālināti, tas ir, tiešsaistes režīmā, un no maija mēneša, nodarbības tika uzsākts organizēt arī klātienē ārā, ievērojot visus epidemioloģiskos drošības pasākumus un ierobežojumus.

Šajā gadā nodarbības tika īstenotas deviņās pirmsskolas un skolas izglītības iestādēs: Gaigalavas PII, Dricānu PII, Uļjanovas PII, Sakstagala PII, Nautrēnu PII, Verēmu skolā, Audriņu skolā, Silmalas PII un Rēznas skolā, kopā 16 dažādu vecumu grupās.

Līdz gada beigām plānots aptvert visas 23 vecumu grupas, katrai no tām īstenojot 15 nodarbības muskuļu un skeleta slimību mazināšanai. Septiņās no divdesmit trīs grupām nodarbības jau ir īstenotas pilnā apmērā, un tiks uzsāktas atkārtoti nākamajā gadā.

Šīs projekta aktivitātes mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes jeb aktīva dzīvesveida popularizēšanu sabiedrībā. Nodarbību laikā tiek veicināta simetriska stājas veidošanās ar muskulatūras nostiprināšanu, sekmēta lokanības, veiklības un koordinācijas attīstība, uzlabota fiziskā izturība.

Pasākums “Nodarbības muskuļu un skeleta slimību mazināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un skolā” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds.

Baiba Uzulnīka,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja