Pušas tautas namam nosvinēta Zelta jubileja

29.08.2023

Pagastu ziņas

Sens, tik sens ir tas stāsts… pirmais koncerts, pirmais uztraukums, pirmie aplausi un pirmā balle. 1973. gadā Pušas ciemata centrā durvis vēra jaunuzceltais kultūras nams, pa plaši atvērtajām durvīm nāca cilvēki un priecājās par jauko notikumu. Jau no septiņdesmito gadu tautas nams kalpo par vietu, kur cilvēki var nākt atpūsties pēc ikdienas darba un rūpēm, kur attīstīties un priecāties.

26. augustā ar pasākumu „Laikmeta lidojumā” atzīmēta Pušas tautas nama Zelta jubileja. Par godu svētkiem tautas namā bija iespēja apskatīt fotogrāfiju izstādi „Mēs…kultūras laikmetā” no tautas nama darbības 50 gadu garumā.
Pasākuma sākumā svinīgus vārdus teica Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītāja Daiga Miščenko uzsverot „Cik ilgi šajās tautas nama telpās degs gaisma to nosakām mēs paši, jo to gaismu paši mēs vien radām.” Savukārt Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs vēlēja” Gribētos, lai šis cipars augtu, lai varam baudīt maksimāli kultūru, pašdarbnieku sniegumu, kuri uzstājas un kuri ir tik drosmīgi.”
Pa šiem 50 gadiem izaugušas vairākas paaudzes, notikuši dažādi pasākumi. Pušas pagasta ļaudīm ir bijusi iespēja ņemt dalību tautas nama pašdarbnieku kolektīvos. Šobrīd tautas namā darbojas vokālais ansamblis, līnijdeju grupa un dramatiskais kolektīvs.
Tautas nams atšķiras no tā kādu atceras ļaudis no savas bērnības vai jaunības laikiem. Laika gaitā ir mainījušas ne tikai tautas nama telpas, bet arī cilvēki, kas ieguldījuši savu darbu bagātinot pagasta kultūras dzīvi, tāpēc jubilejas pasākumā tika izteikta pateicība sešiem tautas nama vadītājiem.
Ierasts, ka svētkos tiek pasniegtas dāvanas, muzikālus sveicienus bija sagatavojuši Maltas apvienībā esošie pašdarbnieku kolektīvi: Silmalas Kultūras nama sieviešu deju grupa „I-dejas” un vokālais ansamblis „Noskaņa” , Lūznavas senioru deju kolektīvs „Lūznava”, Maltas Kultūras nama kapela „Malta”. Koncertu kuplināja arī pašmāju kolektīvi līnijdeju grupa „Pirmais solis” un vokālais ansamblis „Volyudzeitis”.
Gribas teikt, lielu paldies, visiem šī brīnišķīgā pasākuma dalībniekiem, atbalstītājiem par atbalstu un kopā būšanu.

Pušas tautas nama
Kultūras pasākumu organizatore