Realizēti apmācību, inventāra iegādes un iniciatīvu projekti Rēzeknes novadā

04.09.2022

Jauniešiem

Klāt dzestrās septembra dienas, atsākušās skolas gaitas. Aizvadītā vasara priecēja ar siltiem un saulainiem laika apstākļiem, dažādu notikumu un pasākumu kopumu. Biedrība ,,Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” vasarā realizēja Rēzeknes novada IP inventāra un aprīkojuma iegādes projektu "Sporta un tūrisma inventāra iegāde", kā rezultātā materiāltehniskā bāze papildināta ar divām bērnu sporta tūrisma drošināšanas sistēmām, iegādāti divi magnija krami,  bērnu loka šaušanas komplekti, čuguna katls, čuguna kazans, portatīvā kūpinātava. Minētais  inventārs tika izmantots Biedrības  rīkotajos pasākumos. Piebildīšu, ka iepriekš sazinoties, inventāra vienības droši var izmantot sadarbības partneri, pagastu organizācijas vai jauniešu iniciatīvu grupas.

Skolēnu un jauniešu grupai vasarā nedēļas garumā tika dota iespēja  piedalīties Rēzeknes novada Izglītības pārvaldes finansētajā apmācību projektā “Ezeru zemes stāsti”. Daudzveidīgā programmā jaunieši attīstīja  komunikācijas un sadarbības prasmes, tika realizētas  dabas izziņas darbnīcas, komandu stafetes ar sporta un tūrisma tematiku, veikts nakts pārgājiens ar mērķi- izpētīt dzīvās dabas aktivitātes nakts laikā. Jaunieši iesaistījās Daugavpils Universitātes meistarklasēs zinātniski pētnieciskajā centrā “ILGAS”, ko vadīja profesors Pēteris Evarts-Bunders, redzēja, kā strādā zinātnieki savās pētnieciskajās laboratorijās. Uzzinājām, ka Daugavpils Universitātei pieder Eiropā lielākās augu un kukaiņu kolekcijas, uzzinājām arī, kāpēc stingri jāievēro klimata kontrole un kā tas notiek pētnieciskajās laboratorijās, iepazināmies ar kolekciju glabātuvēm.  Ar bagātu uzskates materiālu, aizraujošām spēlēm, dabas takām, interesantu Regīnas Indriķes un Diānas Seleckas stāstījumu, projekta dalībnieki papildināja zināšanas Rāznas Nacionālā parka Izglītības centrā, iepazinās ar parka floras un faunas daudzveidību, saudzīgas attieksmes pret vidi nepieciešamību. Atpūtas bāzē “Rāznas līcis” un Stropu ūdens atrakciju parkā izbaudījām ūdens priekus peldoties, vizinoties ar katamarāniem, varēja iemēģināt savas prasmes kajaku stūrēšanā. Neapšaubāmi, sava adrenalīna deva un neaizmirstami iespaidi tika gūti izbraukumā  ar motorlaivu pa Rāznas ezeru kapteiņa Edgara Teivāna vadībā. Pēc “Krēslas trases” tradicionāli tika vārīta zupa uz ugunskura. Šoreiz par kempingošanas vietu tika izvēlēts Feimaņu pamatskolas stadions. Nedēļas garumā dalībnieki ar atbilstošu simboliku -zaļās, zilās un melnās pūces-piedalījās trīs krāsu pūču komandās. Noslēgumā tika apkopoti rezultāti, analizēti ieguvumi. Katra komanda, atbilstoši iegūtai vietai, saņēma vērtīgas balvas.

Septembra pirmajā sestdienā par tradīciju kļuvušajā Tūrisma dienā norisinājās jauniešu komandu sacensības iepriekš aprīkotos kontrolpunktos par sporta un tūrisma tematiku, rīcību ekstremālās situācijās. Apvidus reljefs Rušenicas pilskalnā aktivitātes padarīja īpaši atraktīvas. No pilskalna sākās piedzīvojumiem bagāts vakara pārgājiens, kurš ar ugunskuru, siltu ēdienu un dāvanām noslēdzās  Feimaņu ezera labiekārtotajā pludmalē.

Par doto iespēju realizēt neformālās izglītības projektus un atbalstu, organizācijas un darba grupas vārdā saku sirsnīgu paldies Rēzeknes novada Izglītības un sporta pārvaldei, Jaunatnes lietu speciālistam Aivaram Mežatučam, Feimaņu pamatskolas direktorei Ainai Drikšņai, Rāznas Nacionālā parka Izglītības centram, Edgaram Teivānam, DU pētnieciskā centra "ILGAS" pētniekiem, projektu aktivitātēs iesaistītajiem instruktoriem!

Vairāk foto un video Biedrības “Austrumlatvijas radošo iniciatīvu centrs” Facebook mājas lapā.

Māris Kudurs, projekta vadītājs