Rēzeknē un Rēzeknes novadā viesojas Oplandes (Norvēģija) Sarkanā Krusta komitejas pārstāvji

21.09.2016

Sociālais dienests

No 15. līdz 20. septembrim Rēzeknē un Rēzeknes novadā viesojās Norvēģijas Sarkanā Krusta Oplandes (Oppland) komitejas pārstāvji. Apmeklējuma laikā sadarbības partneri no Norvēģijas tikās ar Rēzeknes novada un Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komitejas vadību, apmeklēja sociālās iestādes Rēzeknes novada Feimaņu un Silmalas pagastā, viesojās pie ģimenēm, kuras šogad piedalījās Norvēģijas SK atbalstītajā projektā "Darba terapija". Vizītes laikā LSK Rēzeknes komitejai tika pasniegts skaists dāvinājums -- čeks 2000 eiro vērtībā no Oplandes komitejas Nordre Land nodaļas Rēzeknes novada trūcīgo ģimeņu vajadzībām.
Viena no Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Rēzeknes komitejas un Oplandes komitejas Norvēģijas Sarkanā Krusta sadarbības programmas aktivitātēm šajā gadā ir pieredzes apmaiņa. Tāpēc no 19.-20. septembrim notika sociālo darbinieku apmācības, ko organizēja Rēzeknes un Oplandes komitejas. Starp apmācību tēmām bija ievads Sarkanā Krusta vēsturē,  kas ir brīvprātīgais, "Brīvprātīgā aplis" - motivācija - izpratne un sagatavotība, psiholoģiskā pirmā palīdzība, dialogs un konfliktu risinājums, apmeklējumu centri un aprūpe un, protams, darbs grupās.
Apmācībās, kuras vadīja Oplandes SK aprūpes departamenta priekšsēdētāja Marte Eika un Oplandes SK brīvprātīgo padomnieks Ragnars Imsets, piedalījās 24 sociālie darbinieki no Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada sociālā dienesta.
Kā atzina Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale, sadarbība ar Norvēģijas partneriem ilgst jau vairākus gadus un ir bijusi veiksmīga. "Mēs sakām lielu paldies Oplandes SK komitejai par finansiālo un morālo atbalstu un vēlētos no viņiem pārņemt pieredzi darbā ar jauniešiem un bērniem, it sevišķi tiem, kas ir sociāli atstumti no sabiedrības, kā arī pieredzi darbā ar bēgļiem, ar kuru gan mēs vēl līdz šim neesam saskārušies."
Norvēģijā Sarkanā Krusta kustība iedibināta 1865. gadā, šobrīd 402 nodaļās darbojas vairāk kā 135 400 biedru un 350 000 brīvprātīgo. SK darbā tiek iesaistīti arī jaunieši un bērni. Īpaša uzmanība tiek veltīta jauniešu aktivitātēm, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu, seksuālo veselību, mācītos, kā izdzīvot ekstremālos apstākļos. Jāpiebilst, ka Oplande Norvēģijā atrodas augstu kalnos, kur nereti ir nepieciešamas glābēju komandas, kas sniegtu palīdzību slēpotājiem, tūristiem, vietējiem iedzīvotājiem ekstremālos laika apstākļos. Organizācija tiek uzturēta no ziedojumiem, biedru naudām, ieņēmumiem no loterijām un humānās palīdzības veikaliem, savu artavu sniedz arī Norvēģijas valsts.
Anna Rancāne
A. Rancānes un Guntas Krukovskas foto
DSC_0005DSC_0013DSC_0009 (1072 x 712)bilde bilde1

Click to listen highlighted text!