Rēzeknes novadā aizsācies dziesmu un deju ceļš “Saulesvija”

18.07.2021

Izglītība

“Svētki ir tur, kur esam mēs!”– ar šādu saukli, pavisam citādāk nekā ierasts Latvijā sākušies XII Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Svētki notiek video versijās visā Latvijas teritorijā no 2. jūlija līdz 30. oktobrim. Pirmais notikums būs svētku auto brauciens pa pašvaldībām “Saulesvija”, līdz 29. jūlijam sveicot dalībniekus un fiksējot sveicienus video materiālā.

Koncertu video stāsti, norišu videoklipi, intervijas, virtuāli sveicieni, montēti sižeti, LTV un LR papildus satura raidījumi tiek atspoguļoti plašākai sabiedrībai caur masu medijiem, t.sk.vietnē www.nacgavilet.lv, bet notikumus vēsturei dokumentēs elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, kas nodrošinās sabiedrībai svētku notikumu atspoguļošanu un popularizēšanu.

"Saulesvija" Rēzeknes novadā 20. jūlijā ievīsies četrās vietās - Sakstagalā, Viļānos, Lūznavā un Maltā. Pasākumā katrā norises vietā piedalās ne vairāk kā 50 dalībnieki, kopā piedalīsies180  (tai skaitā kolektīvu vadītāji, skolu direktori, skolēni). Šajā dienā kopā ar filmētājiem ierodas arī svētku vēstnesis, kas nodod pateicības visiem, kuri ir snieguši vislielāko atbalstu XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanā, kā arī dāvanas saņem visi tie kolektīvi, kuri ir piedalījušies svētku repertuāra apguvē, piedalījušies videoklipa "Svinēt sauli" tapšanā, sagatavojuši video sveicienus un/vai fotogrāfijas, iesnieguši video priekšnesumus.

Dziesmu un deju ceļš “Saulesvija” notiek sadarbībā ar pašvaldību, svētku organizatoriem, svētku atbalstītājiem, video un foto dokumentētājiem, medijiem.

Norises laiksVietaDalībnieki
15.00Sakstagals, Franča Trasuna muzejs "Kolnasāta"Dalībnieki: Nautrēnu vidusskolas folkloras kopa "Rogovka"; Gaigalavas pamatskolas folkloras kopa "Purineņš"; Dricānu vidusskolas 1.-2. klašu tautas deju kolektīvs; Austrumlatvijas Tehnoloģiju vidusskolas 10.-12.klašu tautas deju kolektīvs.
15.40Viļāni, Lakstīgalu salaDalībnieki: Viļānu kultūras nama un Viļānu vidusskolas bērnu un jauniešu folkloras kopa "Biteites". Viļānu kultūras nama 3.-4. klašu tautas deju kolektīvs. Viļānu kultūras nama 5.-9. klašu tautas deju kolektīvs. Viļānu kultūras nama 10.-12. klašu tautas deju kolektīvs.
16.50Maltas vidusskolaDalībnieki: Maltas vidusskolas 4.-9. klašu koris. Maltas vidusskolas 7.-9. klašu tautas deju kolektīvs
17.30Lūznavas muiža un parksDalībnieki: Kaunatas vidusskolas 3.-4. klašu tautas deju kolektīvs "Rasiņa"; Kaunatas vidusskolas 5.-6. klašu tautas deju kolektīvs "Rasiņa", Kaunatas vidusskolas 7.-9. klašu tautas deju kolektīvs "Rasa"; Kaunatas vidusskolas 10.-12. klašu tautas deju kolektīvs "Rasa"; Rēznas pamatskolas 3.-6. klašu tautas deju kolektīvs "Rēzna"; Rēznas pamatskolas 7.-9. klašu tautas deju kolektīvs "Rēzna".

Dziesmu svētku koordinatore Anita Rudziša